لیست شرکت های ارائه دهنده ی لنز میکروسکوپ


لنز میکروسکوپ شیئی،  عدسی است که در انتهای آن نزدیک به نمونه قرار گرفته است. در ساده ترین فرمش، این عدسی ها یک عدسی بزرگ نمایی بسیار توان بالا با طول کانونی بسیار کوتاه است. خود عدسی شیئی معمولا استوانه ای است که حاوی یک یا بیشتر از یک عدسی که معمولا از شیشه ساخته شده اند است و عملکرد آن جمع آوری نور از سمت نمونه است.
یک میکروسکوپ معمولی دارای سه یا 4 لنز شیئی با طول کانونی متفاوت است که درون یک قطعه ی دایره https://vgrmalaysia.net/ ای شکل پیچ شده اند و برای انتخاب لنز میکروسکوپ مورد نیاز می شود آن ها را چرخاند. عدسی هایی که توان کمتری دارند عدسی های شیئی نگاره نامیده می شوند. این عدسی ها دارای توانایی بزرگ نمایی یک شیء به میزان 4 برابر اندازه معمول خودش هستند. عدسی های قوی تر با نام عدسی های شیئی کوچک شناخته می شوند و به طور معمول می توانند اندازه یک شیء را تا 10 برابر خودش بزرگ نمایی کنند. قوی ترین عدسی هایی که وجود دارند با نام عدسی های شیئی بزرگ شناخته می شوند و یک شیء را 40 تا 100 برابر اندازه اصلی خودش بزرگ نمایی می کنند.
عدسی های چشمی میکروسکوپ بواسطه دو پارامتر مشخصه گذاری می شوند یعنی قدرت بزرگ نمایی و دریچه ی دید عددی ( numerical aperture ).

انواع لنز میکروسکوپ چشمی

لنز میکروسکوپ Pafrocal : عدسی های Parfocal بدون نیاز به دوباره متمرکز سازی به تغییر بزرگ نمایی اجازه می دهند.
لنز بی رنگ : این نوع عدسی های متداول ترین و ارزان ترین نوع عدسی هستند. عدسی های بی رنگ برای دو رنگ تصحیح شده اند.
لنز های آپوکروماتیک : این نوع عدسی ها برای سه رنگ تصحیح می شوند. حواشی مشخص نیستند و وضوح تفکیک تصویری که به دست می آید بالاتر است. در عوض چیزی که به دست می آید فضای کاری کاهش یافته و عمق میدانی کوچکتر است.
Plan objectives: این عدسی های چشمی هم برای نسخه های بی رنگ و هم آپوکروماتیک موجود است. آن ها حاوی عدسی های اضافی هستند که انحرافات را تصحیح می کنند.
لنز میکروسکوپ شیئی نیمه آپو کروماتیک ( Fluorite ) : این عدسی ها از نسبتا عناصر عدسی اندکی تشکیل شده است. به همین دلیل کنتراست بالاتر است.
لنز میکروسکوپ شیئی فاز کنتراست : تکنیک فاز کنتراست به بصری سازی نمونه های شفاف و غیر رنگی اجازه می دهد.
عدسی های شیئی ایمرسیون روغنی : این نوع عدسی ها به طور متداول برای بزرگ نمایی تا حدود 100 برابر استفاده می شود.
لنز میکروسکوپ شیئی ایمرسیون آبی : در آزمایشگاه های مدرسه ای یا آموزشی معمولا از آن ها استفاده نمی شود. آن ها با غوطه ور کردن عدسی شیئی به درون آب و نه روغن سنتزی ، وضوح تفکیک را افزایش می دهند.

 

قیمت لنز میکروسکوپ ؛

برای اطلاع از قیمت عدسی میکروسکوپ می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دیدگاهتان را بنویسید