استالدئید یا استالدهید ( نام سیستماتیک اتانال ) یک ترکیب آلی شیمیایی با فرمول شیمیایی CH3CHO است که اغلب اوقات به صورت مختصر MeCHO ( Me = متیل ) نامیده می شود . این ترکیب یکی از مهم ترین الدهید ها است ، که به صورت وسیعی در طبیعت و در مقیاس عظیمی در صنعت تولید می شود . استالدئید ها به صورت طبیعی در قهوه ، نان و میوه ی رسیده دیده می شوند و تولید آن ها توسط گیاهان صورت می گیرد . این ترکیب هم چنین توسط اکسیداسیون جزئی اتانول توسط آنزیم کبد دی هیدروژناز تولید می شود و می تواند یک فاکتور دخیل در خماری پس از مصرف الکل باشد . مسیر های در معرض قرار گیری با آن شامل هوا ، آب ، زمین و آب زیر زمینی و هم چنین نوشیدنی و سیگار می باشد . مصرف دی سولفیرام جلوی تولید دی هیدروژناز استالدهید را می گیرد ، آنزیمی که مسئول متابولیسم استالدئید است ، بنابراین موجب تجمع آن در بدن می شود .

 

کاربرد استالدئید

به شکل سنتی ، از استالدهید  به طور کلی به عنوان یک پیش ماده برای اسید استیک استفاده می شد . این کاربرد کاهش یافته است چون اسید استیک به شکل موثر تری از متانول توسط فرآیند های Cativa و Monsanto تولید می شود . در رابطه با واکنش های چگالش ، استالدهید یک پیش ماده ی مهم برای مشتقات پیریدین ، پنتا اریتریتول و کروتو نالدهید است . ترکیب استالدهید و اوره یک رزین مفید ایجاد می کنند . استیک انیدرید با استالدهید واکنش می دهد تا اتیلیدین دی استات تولید شود ، پیش ماده ای برای وینیل استات ، که از آن برای تولید پلی وینیل استات استفاده می شود .

حجم تقاضای استالدئید در جهان

میزان تقاضای بازار جهانی برای استالدئید رو به کاهش است . این میزان تقاضا تحت تاثیر تغییراتی در تولید الکل های نرم کننده ( پلاستیکی کننده ) قرار گرفته است که علت تغییر آن این است که ان – بوتیرالدهید به مقدار کمی از استالدئید تولید و در عوض توسط هیدرو فورمالیسیون پروپیلین ایجاد می شود . هم چنین ، اسید استیک ، زمانی که از استالدهید تولید می شود ، به شکل بارزی توسط فرآیند های کربونیلاسیون کم هزینه ی متانول ساخته می شود .

 

 

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی استالدئید مرک از کمپانی merck آلمان و نیز استالدئید سیگما آلدریچ موجودند

قیمت استالدئید ؛

برای اطلاع از قیمت استالدهید می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است