آلومینا ( Al2O3 ) به سبب تنوع و هزینه ی پایین مواد ، کاربرد های متعددی دارد . آلومینا  یک نقطه ی ذوب بالا ، سختی زیاد و پایداری شیمیایی خوب در اختیار دارد تا به عنوان یک ماده ی خوب برای نشان دادن مقاومت نسبت به دما های بالا و خوردگی شیمیایی استفاده شود . بوته آلومینا یا بوته آلومینایی در اندازه و شکل های متعدد مشاهده می شود .

به چه دلیل محصولات آلومینا باید مورد گزینش قرار گیرند ؟

محصولات آلومینا با خلوص بالا می توانند تحت شرایط کاهنده ، راکد یا بالای خلاء ، نستب به دما های بسیار بالا مقاومت از خود نشان دهند . آن ها تحت دما های بالا مقاومت شیمیایی خوبی از خود بروز می دهند و مقاومت عالی در برابر خوردگی و فرسودگی دارند و از بین این محصولات می توان به بوته آلومینا اشاره کرد

بالاترین دمایی که 99.6 درصد محصولات آلومینا می توانند نسبت به آن مقاومت نشان دهند چه دما هایی است ؟

محصولات آلومینا می توانند تا 1750 درجه ی سانتی گراد را تحمل کنند .

چرا باید به هنگام استفاده از محصولات آلومینا دقت کنیم ؟

  • محصولات آلومینا شکننده هستند . لطفا حمل آن ها با دقت انجام شود و  مانع برخورد و شکستگی در حین از بسته در آوردن ، حمل و نقل ، جا به جا کردن و تمیز کردن شوید .
  • پیش از استفاده از محصولات آلومینا وجود ترک های ریز را بررسی کنید . محصولاتی که  ترک های ریز داشته باشند را نبایستی استفاده کرد .
  • محصولات آلومینا را باید پیش از استفاده کاملا خشک کرد . اگر خیس شوند ، اجازه دهید بوته یا لوله پیش از استفاده از آن ها به شکل طبیعی خشک شوند . اگر بوته های آلومینا به وسیله ی قرار دادن در یک درایر یا آون خشک می شوند ، اطمینان داشته باشید که فرآیند خشک شدن به آهستگی انجام می شود .
  • در بوته آلومینا مواد زیادی را قرار ندهید ، به این علت که این امر می تواند احتمال گرم شدن غیر یکنواخت را زیاد کند .
  • بوته های آلومینا نسبت به شوک حرارتی حساسیت از خود نشان می دهند . سعی داشته باشید که کوره را به آهستگی گرم کنید . میزان حرارت دادن در دمای 150 درجه ی سانتی گراد در هر ساعت برای 1 تا 1.5 ساعت اول توصیه می شود تا بوته ها بتوانند به شکل یکنواخت حرارت ببینند تا تاثیر شوک حرارتی کم شود . معمولا افزایش تا مقدار بالایی از دما تا 3 ساعت طول می کشد .
  • دما را هر چه می توانید با سرعت کمتری پایین بیاورید . سرعت خنک کردن معمولا برابر با نصف سرعت حرارت دادن است . اگر امکان آن وجود دارد به شکل پی در پی کوره را گرم کنید تا داغ بودن بوته حفظ شود . اگر قصد خارج کردن بوته ها از کوره و بردن به دمای اتاق یا ریختن مواد ذوب شده در آن را در ظرف دیگری دارید ، سعی کنید تا هر چه می شود این کار ها با سرعت بیشتری انجام شود .
  • از تماس محصولات گرم شده ی آلومینا با یک سطح سرد ممانعت کنید . از مواد عایق برای حمایت از بوته های آلومینا استفاده کنید .
  • بوته آلومینا را نباییستی به وسبله ی مشعل یا کوره هایی که نمی توانند نسبت به سرعت تغییر دما کنترل داشته باشند ، گرم کرد . حرارت دادن به شکل غیر یکنواخت می تواند سبب ترک خوردن بوته شود .

خصوصیات بوته آلومینا :

1- خلوص بالا : Al2O3> 99% ، مقاومت خوب در مقابل خوردگی شیمیایی

2- تحمل خوب دما ، استفاده ی طولانی مدت در دمای 1600 درجه ی سانتی گراد ، کوتاه مدت در 1800 درجه ی سانتی گراد

3- مقاومت خوب در برابر شوک سریع حرارتی ، به سهولت از شدت گرما منفجر نمی شود

4- ریخته گری دوغابی با تراکم بالا

شیوه ی عمومی تمیز کردن بوته آلومینا :

2) به جوش آوردن آب : به مدت زیاد و کافی بوته را در آب جوش قرار دهید تا نا خالصی های حلال از بین برود ;

2) تمیز کردن به وسیله ی اسید : برای یک مدت طولانی ( به عنوان مثال 24 ساعت ) در اسید نیتریک بوته را غوطه ور کنید ، سپس آن را چندین بار آب بکشید . هدف این مرحله تبدیل نا خالصی های غیر حلال به نیترات های حلال است .

3) عملیات حرارتی : پس از خشک کردن ، به مدت 6 ساعت در یک کوره ی با دمای بالا تا 800 درجه ی سلسیوس حرارت دهید ( به خاطر داشته باشید که سرعت گرم و خنک کردن بایستی به آهستگی باشد ) . دلیل انجام این مرحله حذف نیترات های مقدار اندک ( تجزیه ی حرارتی ) است .

قیمت بوته آلومینا ؛

برای اطلاع از قیمت بوته آلومینایی  می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است