ارائه دهندگان این محصول 


جهت خرید این محصول می توانید درخواست تان را از طریق ایمیل یا پیامک زیر ارسال نمایید تا کارشناسان فروش در اسرع وقت نسبت به آن رسیدگی نمایند

ایمیل : info@Parsalab.com

پاسخگویی پیامکی و تلگرامی :  09196787718 

آمونیاک یا azane ترکیبی است که از نیتروژن و هیدروژن تشکیل شده و فرمول آن NH3 است . این ماده گازی بی رنگ با بوی تیز مشخصی است . این ترکیب به شکل آشکاری در نیاز های تغذیه ای ارگانیسم های زمینی نقش دارد که این امر به واسطه ی به کارگیری آن در قالب یک پیش ماده برای غذا و کود ها محسوب می شود . این ترکیب شیمیایی ، یا به شکل مستقیم یا غیر مستقیم ، هم چنین یک بخش ساختمانی ( در ساختار آن ها نقش دارد ) برای سنتز بسیاری از دارو ها است و از آن در تعداد متعددی از محصولات تمیز کننده ی تجاری استفاده می شود . با آن که وجود آن در طبیعت امری معمول است و استفاده ی متعددی از آن می شود ، ولی شکل غلیظ شده ی این ترکیب خود هم خطرناک و هم سوزش آور است .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

تولید صنعتی جهانی آمونیاک در سال 2014 به مقدار 176 میلیون تن بوده که  در مقایسه با تولید صنعتی جهانی آن در سال 2006 که 152 میلیون تن بوده است ، 16 درصد بیشتر شده است .
NH3 در دمای −33.34 °C (−28.012 °F ) در فشار یک اتمسفر به جوش آورده می شود ، در نتیجه این مایع باید تحت فشار یا دمای کم نگهداری شود . شکل مصرف خانگی این ماده یا هیدروکسید آمونیوم یک محلول NH3 در آب است . غلظت چنین محلول هایی در واحد های مقیاس بومه اندازه گیری می شود ، به صورتی که آمونیاک دارای 26 درجه بومه ( حدود 30 درصد ( بر حسب وزن ) آمونیاک در دمای 15.5 درجه ی سانتی گراد یا 59.9 درجه ی فارنهایت ) محصول تجاری متداول با غلظت بالا است .
کشف و مشخص سازی
این قسمت در رابطه با کشف در آزمایشگاه است . برای کشف در نجوم بخش مربوط به ستاره شناسی را مشاهده کنید .

آمونیاک در محلول

آمونیاک و نمک های آمونیوم را می شود به سهولت ، در مقادیر بسیار  کم ، با افزودن محلول نسلر کشف کرد که یک رنگ متمایز زرد رنگ در حضور اندک مقدار آمونیاک یا نمک های آمونیوم نمایان می شود . میزان این ماده در نمک های آمونیوم را می شود از نظر کمی با تقطیر نمک ها با هیدروکسید پتاسیوم یا سدیم تخمین زد ، به صورتی که آمونیاک ظاهر شده در یک حجم معین از سولفوریک اسید استاندارد جذب شده و سپس مقدار بیش از حد اسید به صورت حجمی مشخص می شود ، یا این که این ماده ممکن است در اسید هیدروکلریک جذب و بنابراین کلرید آمونیوم رسوب شیمیایی در غالب آمونیوم هگزا کلرو پلاتینات ، (NH4)2PtCl6 ، را شکل دهد .

آمونیاک گازی

چوب های گوگردی ( Sulfur sticks ) برای کشف نشتی های اندک در سیستم های منجمد سازی نوع صنعتی این ترکیب سوزانده می شوند . مقادیر بیشتر را می شود با گرم کردن نمک ها با یک قلیای سوزش آور یا با آهک خام کشف کرد ، به نحوی که بوی مشخص آمونیاک فورا ظاهر می شود . آمونیاک یک محرک است و با افزایش غلظت میزان سوزش آن بالا می رود به شکلی که حد در معرض گذاری مجاز با آن 25 ppm است و بالای 500 ppm کشنده به شمار می رود . غلظت های بیشتر آن می توانند به سختی به وسیله ی آشکار ساز های سنتی کشف شوند ، در نتیجه نوع آشکار ساز بر اساس میزان حساسیت مورد انتظار گزینش می شود ( به عنوان نمونه نیمه هادی ، کاتالیزوری ، الکترو شیمیایی ) . حسگر های هولوگرافیک به منظور کشف غلظت هایی تا حداکثر 12.5 درصد در حجم پیشنهاد شده اند .

نیتروژن آمونیاکی ( NH3-N )

نیتروژن آمونیاکی ( NH3-N ) تدبیری است که به شکل متداول برای محک زدن میزان یون های آمونیوم ، که به شکل طبیعی از آمونیاک مشتق گرفته می شود و به آمونیاک از طریق فرآیند های آلی بر می گردد ، در آب یا مایعات فاضلابی به کار گرفته می شود . از آن به صورت اساسی برای مشخص سازی کمیت مقادیر آمونیاک در تصفیه آب و سیستم های خالص سازی آب استفاده می شود . اندازه گیری این امر در غالب واحد های میلی گرم / لیتر ( میلی گرم به ازای هر لیتر ) انجام می گیرد .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی آمونیاک مرک از کمپانی merck آلمان و نیز آمونیاک سیگما آلدریچ موجودند

قیمت آمونیاک

برای اطلاع از قیمت آمونیاک آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 4.5 stars
   4.5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است