ارائه دهندگان این محصول 


کاتیون آمونیوم یک یون چند اتمی با بار مثبت و فرمول شیمیایی NH+4 است . شکل گیری آن توسط پروتون دار شدن آمونیاک ( NH3 ) صورت می گیرد . این ماده هم چنین نام متداولی برای آمین های دارای بار مثبت یا آمین های پروتون گرفته و کاتیون های 4 تایی آمونیوم (NR+4) ، زمانی که یک یا بیشتر از یک اتم هیدروژن با گروه های آلی ( با حرف R مشخص می شوند ) جایگزین می شوند ، است .

 

ساختار آمونیوم

 

تک جفت الکترون روی اتم نیتروژن در آمونیاک ، که به شکل خطی در بالای حرف N نشان داده می شود ، با یک پروتون اتصالی شکل می دهد ( H+ ) . بنابراین ، تمامی 4 اتصال N–H اکی والان و در نتیجه پیوند های کووالانسی قطبی به شمار می روند . این یون با متان و بورو هیدرید ایزو الکترونیک است . از نظر اندازه ، کاتیون آمونیوم مشابه با کاتیون سزیوم است . یون های آمونیم محصول زائدی در متابولیسم حیوانات هستند . در ماهی و بی مهرگان آبی ، دفع آن به طور مستقیم به داخل آب صورت می گیرد . در پستانداران ، کوسه ها و دوزیستان ، در چرخه ی اوره به اوره تبدیل می شود ، چون اوره سمیت کمتری دارد و به شکل موثرتری می تواند ذخیره شود . در پرندگان ، خزندگان و حلزون های زمینی ، آمونیم متابولیکی به اوریک اسید تبدیل می شود که جامد است و بنابراین با حداقل هدر دادن آب دفع می شود .

درجه ای که در آن آمونیاک یون آمونیم را شکل می دهد بستگی به pH محلول دارد . اگر pH کم باشد ، این تعادل به سمت راست جا به جا می شود یعنی مولکول های آمونیاک بیشتری به یون های آمونیوم تبدیل می شوند . اگر pH بالا است ( غلظت یون های هیدروژن پایین است ) این تعادل به سمت چپ جا به جا می شود یعنی : یون هیدروکسید یک پروتن از یون آمونیوم جذب کرده و آمویناک را ایجاد می کند .

 

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی آمونیوم مرک کد 105432 و کد 105428 از کمپانی merck آلمان و نیز
آمونیوم سیگما آلدریچ با کد CAS Number 7664-41-7  موجودند

 

قیمت آمونیوم ؛

برای اطلاع از قیمت آمونیوم استاندارد می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است