آنیلین یک ترکیب آلی سمی با فرمول C6H5NH2 است . این ترکیب از یک گروه فنیل متصل به یک گروه آمینو تشکیل شده و یک پیش نمونه ای برای آمین آروماتیک است . استفاده ی اصلی آن در ساخت پیش ماده ها برای پلی یورتان و سایر مواد شیمیایی صنعتی است . نظیر اکثر آمین های فرار ، بوی ماهی گندیده را می دهد . به سهولت آتش می گیرد ، سوختن آن به صورت شعله های پر دود همانند با ترکیبات آروماتیک است . تولید صنعتی این ماده ی سمی شامل دو مرحله می شود . ابتدا بنزن با یک مخلوط غلیظ اسید نیتریک و سولفوریک اسید در دمای 50 تا 60 درجه ی سانتی گراد نیتراته می شود تا نیترو بنزن شکل گیرد . نیترو بنزن سپس ( معمولا در دمای 200 تا 300 درجه ی سانتی گراد ) در حضور کریستال های فلزی هیدروژنه می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

 

این ترکیب آلی را می توان به صورت دیگر از آمونیاک و فنول مشتق شده از فرآیند کومن به دست آورد .

در صنعت ، سه نوع از آن دیده می شود : روغن آنیلین برای رنگ آبی ، که شکل خالص آن است ، روغن آنیلین برای رنگ قرمز که مخلوطی از مقادیر هم مولکولی ( equimolecular ) آنیلین و اورتو و پارا تولوئیدین ها است و روغن آنیلین برای سافرانین که حاوی این ترکیب و اورتو تولوئیدین می شود و از تقطیر ذوب فوشین ( fuchsine fusion ) به دست می آید .

جنبه های کاربردی آنیلین

بیشترین استفاده از این ترکیب برای آماده سازی دی آنیلین متالین و ترکیبات مرتبط با چگالش با فرمالدهید است . دی آمین ها با فسژن چگالیده می شود تا دی فنیل متیلن دی ایزو سیانات شکل گیرد ، یک پیش ماده برای پلیمر های یورتان . سایر کاربرد ها شامل مواد شیمیایی پردازش لاستیک ( 9 درصد ) ، آفت کش ها ( 2 درصد ) و رنگ دانه ها و رنگ ها ( 2 درصد ) می شود . به عنوان یک افزودنی به لاستیک ، مشتقات این ماده ی شیمیایی نظیر فنیل ان دی آمین ها و دی فنیل آمین آنتی اکسیدان هستند . دارو های به دست آمده از از این ترکیب آلی پاراستامول ( استامینوفن ، تایلنول ) هستند . استفاده ی اصلی از آن در صنعت رنگرزی به عنوان یک پیش ماده برای پارچه های جین آبی و نیلی رنگ است .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی آنیلین مرک از کمپانی merck آلمان و نیز آنیلین سیگما آلدریچ موجودند

قیمت آنیلین؛

برای اطلاع از قیمت آنیلین آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دیدگاه ها بسته شده است