اسید اسکوربیک یا اسکوربیک اسید یک ترکیب آلی طبیعی با خصوصیات آنتی اکسیدان است . جامدی سفید رنگ ، ولی نمونه های غیر خالص آن می توانند زرد رنگ هم به نظر آیند . این ترکیب به خوبی در آب حل می شود تا محلول های اسیدی با قدرت متوسط را شکل دهد . اسید اسکوربیک شکلی از ویتامین C است . در ابتدا این ماده اسید L-hexuronic نامیده می شده است ولی زمانی که مشخص شد فعالیت ویتامین C را در حیوانات دارد ( ویتامین C به عنوان یک فعال ویتامینی نه به عنوان یک ماده ی خاص تعریف می شود ) تغییر نام آن پیشنهاد شد . نام جدید ، اسید اسکوربیک از a- ( به معنی ” نه ” ) و scorbutus گرفته شده است ، بیماری که به دنبال کمبود ویتامین C نمایان می شود . چون این اسید از گلوکز مشتق می شود ، بسیاری از حیوانات ( غیر انسان ) قادر به تولید آن هستند ، ولی انسان ها به آن در رژیم غذایی خود نیاز دارند .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

کاربرد های اسید اسکوربیک

اسید اسکوربیک و نمک های سدیم ، پتاسیم و کلسیم آن به طور متداولی به عنوان افزودنی های غذایی آنتی اکسیدانی استفاده می شوند . این ترکیبات حلال در آب هستند و بنابراین نمی توانند چربی ها را در برابر اکسیداسیون محافظت کنند ، به همین منظور از استر های حلال در چربی این اسید را می توان با اسید های چربی زنجیره طویل به عنوان آنتی اکسیدان های غذایی استفاده کرد .

اسکوربیک اسید در گیاهان و حیوانات پیدا می شود که در آن جا از گلوکز تولید می شود . حیوانات بایستی یا آن را تولید و یا بخورند ، در غیر این صورت کمبود ویتامین C ممکن است باعث بروز بیماری scurvy شود که می تواند در نهایت منجر به مرگ شود . خزندگان و رده های قدیمی تر از پرندگان اسید اسکوربیک را در کلیه های خود تولید می کنند . رده های جدید تر پرندگان و اکثر پستاندارد اسید اسکوربیک را در کبد خود تولید می کنند محلی که آنزیم اکسیداز ال – گلونولاکتون برای تبدیل گلوکز به اسید اسکوربیک نیاز است .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی اسید اسکوربیک مرک از کمپانی merck آلمان و نیز اسید اسکوربیک سیگما آلدریچ موجودند

قیمت اسید اسکوربیک ؛

برای اطلاع از قیمت اسکوربیک اسید می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دیدگاه ها بسته شده است