بوراکس یا سدیم تترابورات یک ترکیب بور مهم ، یک ماده ی معدنی و یک نمک اسید بوریک است . بوراکس پودر شده سفید رنگ و از کریستال های بی رنگ نرمی تشکیل شده است که به راحتی در آب حل می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

بوراکس کاربرد های بسیار زیادی دارد . جزئی از بسیاری از پاک کننده ها ، مواد آرایشی و سفید کننده های مینای دندان است . از آن هم چنین برای ساخت محلول های بافری در بیوشیمی ، به عنوان یک دفع کننده ی آتش ، به عنوان یک ترکیب ضد قارچی ، در ساخت فایبر گلاس ، به عنوان یک فلاکس در متالورژی ، حفاظ های جذب نوترون برای منابع رادیو اکتیوی ، یک عامل بافت دهنده در آشپزی ، به عنوان یک پیش ماده برای سایر ترکیبات بور استفاده می شود و به همراه اسید بوریک به عنوان یک حشره کش مفید است .

اصطلاح بوراکس برای تعدادی از مواد معدنی بسیار نزدیک با ترکیبات شیمیایی استفاده می شود که محتوای آب کریستالی آن ها متفاوت است ولی معمولا اشاره به دی کاهیدرات دارد . این ماده ی شیمیایی به صورت تجاری فروخته شده تا حدی دی هیدراته است .

کاربرد های بوراکس

محصولات خانگی

در محصولات پاک کنندگی و خشک شویی خانگی از این ترکیب شیمیایی استفاده می شود . بر خلاف نامی که دارد ، ماده ی سفید کننده ی خشک شویی ” Borateem ” دیگر حاوی بوراکس یا سایر ترکیبات بور نیست . بوراکس هم چنین در فرمولاسیون بعضی از سفید کننده های دندان نیز دیده می شود . این ترکیب یک جزء فعال در رفع مورچه گزدگی در داخل و بیرون خانه است و برای کشتن سوسک ها از آن استفاده می شود .

بافر pH

سدیم بورات در آزمایشگاه های شیمی و بیوشیمی به منظور ساخت بافر ها به عنوان مثال ژل الکتروفورز DNA ، نظیر TBE یا بافر های جدید تر SB یا BBS در روش های روکش گذاری استفاده می شود . بافر های بورات ( معمولا با pH 8 ) هم چنین به عنوان محلول تعادل ممتاز در dimethyl pimelimidate ( DMP ) مبتنی بر واکنش های اتصال عرضی استفاده می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بوراکس مرک از کمپانی merck آلمان و نیز بوراکس سیگما آلدریچ موجودند

قیمت بوراکس ؛

برای اطلاع از قیمت سدیم تترابورات می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دیدگاه ها بسته شده است