ارائه دهندگان این محصول 


کادمیوم یا کادمیم یک عنصر شیمیایی با نماد Cd و عدد اتمی 48 است . این فلز سفید – آبی رنگ نرم از نظر شیمیایی مشابه با دو فلز پایدار دیگر در گروه 12 ، یعنی روی و جیوه است . نظیر روی ، کادمیوم حالت اکسیداسیون +2 را در اکثر ترکیبات خود ترجیح می دهد و نظیر جیوه یک نقطه ی ذوب پایین به نسبت فلزات انتقالی نشان می دهد . کادمیوم و هم جنسانس همیشه به عنوان فلزات انتقالی در نظر گرفته نمی شوند ، که در این حالت آن ها دارای پوسته های الکترونی d یا f اندکی پر شده در حالت های عنصری یا اکسیداسیون معمولی نیستند . میانگین غلظت کادمیوم در پوسته زمین بین 0.1 و 0.5 قسمت در میلیون است .

کاربرد های آزمایشگاهی کادمیم

لیزر های هلیومی – کادمیمی منبع متداولی از نور لیزر ماورای بنفش – آبی هستند . آن ها در محدوده ی طیفی 325 یا 422 کار می کنند و در میکروسکوپی فلورسانس و آزمایش های متنوع آزمایشگاهی استفاده می شوند . نقاط کوانتومی سلنید کادمیم لومینسانس روشنی به دنبال تحریک با UV ( به عنوان مثال لیزر هلیوم – کادمیم ) ساطع می کنند . رنگ این لومینسانس می تواند سبز رنگ ، زرد رنگ یا قرمز باشد که بستگی به اندازه ی ذره دارد . محلول های کولوئیدی این ذرات برای تصویر یابی بافت های زیستی و محلول هایی با یک میکروسکوپ فلورسانس استفاده می شوند .

کادمیم جزئی از بعضی از ترکیات نیمه هادی است ، نظیر سولفید کادمیوم ، سلنید کادمیم و تلورید کادمیم که از آن ها می توان برای آشکار سازی نور یا سلول های خورشیدی استفاده کرد . HgCdTe به نور مادون قرمز حساس است و بنابراین ممکن است به عنوان یک آشکار ساز مادون قرمز یا سوئیچی به عنوان مثال در دستگاه های کنترل از راه دور استفاده شود .

در زیست مولکولی ، از کادیوم به منظور مسدود سازی کانال های کلسیم وابسته به ولتاژ از ریزش یون های کلیسم ، و هم چنین در تحقیقات هیپوکسی به منظور تحریک کردن تنزل وابسته به پروتئازوم Hif-1α استفاده می شود .

 

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کادمیم مرک از کمپانی merck آلمان و نیز کادمیم سیگما آلدریچ موجودند

قیمت کادمیم ؛

برای اطلاع از قیمت کادمیوم می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است