ارائه دهندگان این محصول 


کادمیوم یا کادمیم یک عنصر شیمیایی با نماد Cd و عدد اتمی 48 است . این فلز سفید – آبی رنگ نرم از نظر شیمیایی مشابه با دو فلز پایدار دیگر در گروه 12 ، یعنی روی و جیوه است . نظیر روی ، کادمیوم حالت اکسیداسیون +2 را در اکثر ترکیبات خود ترجیح می دهد و نظیر جیوه یک نقطه ی ذوب پایین به نسبت فلزات انتقالی نشان می دهد . کادمیوم و هم جنسانس همیشه به عنوان فلزات انتقالی در نظر گرفته نمی شوند ، که در این حالت آن ها دارای پوسته های الکترونی d یا f اندکی پر شده در حالت های عنصری یا اکسیداسیون معمولی نیستند . میانگین غلظت کادمیوم در پوسته زمین بین 0.1 و 0.5 قسمت در میلیون است .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

کاربرد های آزمایشگاهی کادمیم

لیزر های هلیومی – کادمیمی منبع متداولی از نور لیزر ماورای بنفش – آبی هستند . آن ها در محدوده ی طیفی 325 یا 422 کار می کنند و در میکروسکوپی فلورسانس و آزمایش های متنوع آزمایشگاهی استفاده می شوند . نقاط کوانتومی سلنید کادمیم لومینسانس روشنی به دنبال تحریک با UV ( به عنوان مثال لیزر هلیوم – کادمیم ) ساطع می کنند . رنگ این لومینسانس می تواند سبز رنگ ، زرد رنگ یا قرمز باشد که بستگی به اندازه ی ذره دارد . محلول های کولوئیدی این ذرات برای تصویر یابی بافت های زیستی و محلول هایی با یک میکروسکوپ فلورسانس استفاده می شوند .

کادمیم جزئی از بعضی از ترکیات نیمه هادی است ، نظیر سولفید کادمیوم ، سلنید کادمیم و تلورید کادمیم که از آن ها می توان برای آشکار سازی نور یا سلول های خورشیدی استفاده کرد . HgCdTe به نور مادون قرمز حساس است و بنابراین ممکن است به عنوان یک آشکار ساز مادون قرمز یا سوئیچی به عنوان مثال در دستگاه های کنترل از راه دور استفاده شود .

در زیست مولکولی ، از کادیوم به منظور مسدود سازی کانال های کلسیم وابسته به ولتاژ از ریزش یون های کلیسم ، و هم چنین در تحقیقات هیپوکسی به منظور تحریک کردن تنزل وابسته به پروتئازوم Hif-1α استفاده می شود .

 

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کادمیم مرک از کمپانی merck آلمان و نیز کادمیم سیگما آلدریچ موجودند

 

قیمت کادمیم

برای اطلاع از قیمت کادمیوم می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است