کالسین یا کلسین که به نام های کمپلکس فلورسین ، فلورکسون نیز شناخته می شود یک رنگ فلورسانت به ترتیب با با طول موج های انتشار و برانگیختگی 495/515 نانومتر است و ظاهر کریستال های نارنجی رنگی را دارد . کالسین در غلظت های بالای 70 میلی مول نقش کاهش شدت فلورسانس را دارد و معمولا به عنوان نشانگری برای نشت وزیکول مایع استفاده می شود . از آن هم چنین به صورت سنتی به عنوان یک نشانگر کمپلکسومتری برای تیتراسیون یون های کلسیم با EDTA ، و برای تعیین فلورومتری کلسیم ، استفاده می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

 

مشتق استومتوکسی غیر فلورسانتی کالسین ( Calcein AM ) در زیست شناسی به کار گرفته می شود چون می تواند از طریق غشای سلولی به داخل سلول های زنده انتقال داده شود که برای تست زیست پذیری سلول و برای برچسب گذاری کوتاه مدت سلول ها مفید است . می توان از Fura-2 , Furaptra , Indo-1 و aequorin نیز استفاده کرد . یک گروه استومتوکسی قسمت مولکولی که نقش کی لیت کننده ی یون های Ca2+, Mg2+, Zn2+  و سایر یون ها را دارد ، تیره می کند . بعد از انتقال به داخل سلول ها ، استراز های درون سلولی گروه استومتوکسی را حذف می کنند و این مولکول درون سلول به دام می افتد و رنگ فلورسانس سبز پر رنگی از خود به وجود می آورد . از آن جایی که سلول های مرده فاقد استراز های فعال هستند ، تنها سلول های زنده برچسب گذاری و توسط فلوسایتومتری شمارش می شوند .

کاربرد های کالسین

استر استوکسی متیل کالسین هم چنین به عنوان کشف تعاملات دارویی با پروتئین های مقاومت چند دارویی در سلول های سالم استفاده می شود چون یک سوبسترای عالی ناقل مقاومت چند دارویی 1 ( MDR1 ) پی – گلیکو پروتئین و پروتئین مرتبط با مقاومت چند دارویی ( MPR 1 ) است . از ارزیابی calcein AM می توان به عنوان یک نمونه برای تعاملات دارویی – دارویی استفاده کرد ، برای ارزیابی سوبسترای ناقل و یا / جلوگیری کننده ها ; و هم چنین به منظور تعیین مقاومت دارویی درون آزمایشگاهی سلول ها ، از جمله نمونه های پروتئینی .

کالسین هم چنین به عنوان نشان دار کردن ماهی های تازه تخم ریزی کرده و برای برچسب گذاری استخوان ها در حیوانات زنده استفاده می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کالسین مرک از کمپانی merck آلمان و نیز کالسین سیگما آلدریچ موجودند

قیمت کالسین ؛

برای اطلاع از قیمت کلسین می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

   

  دیدگاه ها بسته شده است