کربنات کلسیم یک ترکیب شیمیایی با فرمول CaCO3 است . یک ماده ی معمول پیدا شده در صخره ها به عنوان اسکالسیت معدنی و آراگونیت و ترکیب اصلی مروارید ها و پوسته ی ارگانیسم های آبزی ، حلزون ها و تخم ها است . کربنات کلسیم یک جزء فعال در آهک کشاورزی است و زمانی ایجاد می شود که یون های کلسیم در آب سخت با یون های کربنات واکنش دهند و گچ آهک شکل گیرد . در پزشکی از آن به عنوان یک مکمل کلسیم یا به عنوان یک دوای ترش کردن ناشی از اسید معده استفاده می شود ولی استفاده ی بیش از حد آن می تواند خطرناک باشد .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

کاربرد های کربنات کلسیم

کاربرد های صنعتی

استفاده ی اصلی از کربنات کلسیم در صنعت ساخت و ساز است ، یا به عنوان یک ماده ی ساختمانی یا توده سنگ آهک برای جاده سازی یا به عنوان بخشی از سیمان یا به عنوان ماده ی شروع کننده برای آماده سازی آهک با سوزاندن در یک کوره .

کاربرد در سلامت و رژیم غذایی

کربنات کلسیم استفاده ای زیادی در پزشکی به عنوان یک مکمل خوراکی ارزان قیمت کلسیم یا دوای ترش کردن ناشی از اسید معده دارد . ممکن است از آن به عنوان یک phosphate binder برای درمان فزونی فسفر ( هایپرفسفاتمی ) ( اساسا در بیماران با ( نارسایی مزمن کلیوی ) استفاده شود . هم چنین از آن در صنعت داروشناسی به عنوان یک فیلتر خنثی برای قرص ها و سایر دارو ها استفاده می شود .

کاربرد ها در محیط زیست

در سال 1989 ، محققی به اسم کن سایمونز ، از CaCO3 در رودخانه Whetstone Brook در ماساچوست استفاده کرد . او امیدوار بود که کربنات کلسیم بتواند با اسید موجود در جریان آب ناشی از باران اسیدی مبارزه کند و باعث نجات قزل آلا هایی شود که تخم ریزی را متوقف کرده بودند . گرچه آزمایش او موفق بود ، ولی مقدار یون های آلومینیوم موجود در منطقه را افزایش داد .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی  کربنات کلسیم مرک از کمپانی merck آلمان و نیز  کربنات کلسیم سیگما آلدریچ موجودند

قیمت کربنات کلسیم ؛

برای اطلاع از قیمت کلسیم کربنات می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

   

  دیدگاه ها بسته شده است