کربنات کلسیم یک ترکیب شیمیایی با فرمول CaCO3 است . یک ماده ی معمول پیدا شده در صخره ها به عنوان اسکالسیت معدنی و آراگونیت و ترکیب اصلی مروارید ها و پوسته ی ارگانیسم های آبزی ، حلزون ها و تخم ها است . کربنات کلسیم یک جزء فعال در آهک کشاورزی است و زمانی ایجاد می شود که یون های کلسیم در آب سخت با یون های کربنات واکنش دهند و گچ آهک شکل گیرد . در پزشکی از آن به عنوان یک مکمل کلسیم یا به عنوان یک دوای ترش کردن ناشی از اسید معده استفاده می شود ولی استفاده ی بیش از حد آن می تواند خطرناک باشد .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

کاربرد های کربنات کلسیم

کاربرد های صنعتی

استفاده ی اصلی از کربنات کلسیم در صنعت ساخت و ساز است ، یا به عنوان یک ماده ی ساختمانی یا توده سنگ آهک برای جاده سازی یا به عنوان بخشی از سیمان یا به عنوان ماده ی شروع کننده برای آماده سازی آهک با سوزاندن در یک کوره .

کاربرد در سلامت و رژیم غذایی

کربنات کلسیم استفاده ای زیادی در پزشکی به عنوان یک مکمل خوراکی ارزان قیمت کلسیم یا دوای ترش کردن ناشی از اسید معده دارد . ممکن است از آن به عنوان یک phosphate binder برای درمان فزونی فسفر ( هایپرفسفاتمی ) ( اساسا در بیماران با ( نارسایی مزمن کلیوی ) استفاده شود . هم چنین از آن در صنعت داروشناسی به عنوان یک فیلتر خنثی برای قرص ها و سایر دارو ها استفاده می شود .

کاربرد ها در محیط زیست

در سال 1989 ، محققی به اسم کن سایمونز ، از CaCO3 در رودخانه Whetstone Brook در ماساچوست استفاده کرد . او امیدوار بود که کربنات کلسیم بتواند با اسید موجود در جریان آب ناشی از باران اسیدی مبارزه کند و باعث نجات قزل آلا هایی شود که تخم ریزی را متوقف کرده بودند . گرچه آزمایش او موفق بود ، ولی مقدار یون های آلومینیوم موجود در منطقه را افزایش داد .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی  کربنات کلسیم مرک از کمپانی merck آلمان و نیز  کربنات کلسیم سیگما آلدریچ موجودند

قیمت کربنات کلسیم ؛

برای اطلاع از قیمت کلسیم کربنات می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است

در صورت نیاز می توانید درخواست تان را

به @tajhizyar2 یا شماره 09120228335 تلگرام نمایید

@tajhizyar2

لینک تلگرام