هاون چینی دسته دار یک دستگاهی است که از زمان های قدیم برای آماده سازی ذرات یا مواد با استفاده از خرد کردن و کوبیدن آن ها برای شکل دادن یک خمیر یا پودر ریز ، استفاده می شده است. هاون یک کاسه است که معمولا از چوب سخت ، چینی یا سنگ ساخته شده است. دسته ی هاون یک شیء چماقی شکل سنگین است که از انتهای آن برای خرد کردن و کوبیدن استفاده می شود. موادی که باید کوبیده شوند در هاون قرار داده می شوند و با استفاده از دسته ی هاون کوبیده ، خرد یا مخلوط می شوند.

برای موارد کاربردی دارو شناسی ، هاون و سر دسته ی هاون معمولا از پورسلین در حالی که دسته ی هاون از چوب ساخته شده است.

از هاون چینی دسته دار هم چنین در صنعت دارو برای خرد کردن قرص ها برای افزایش سرعت جذب زمان جذب یا برای آماده سازی آن ها برای عمل فرو بردن استفاده می شود.

در آزمایشگاه یک هاون چینی دسته دار اکثرا به منظور خرد کردن و ترکیب مواد با یکدیگر استفاده می شود این امر زمان انجام تست ها و آزمایش های شیمیایی می تواند مفید باشد.

از هاون چینی دسته دار هم چنین در آزمایشگاه های دارویی برای خرد کردن مواد پزشکی به دسته های پودری شکل و کوچکتر استفاده می شود که مصرف آن ها آسان تر است. این کاهش در اندازه ی ذرات مواد و فرآیند آن با نام سایش یا خرد سازی شناخته می شود.

مواد استفاده شده در ساخت یک هاون چینی و دسته ی آن متفاوت هستند. هاون چینی دسته دار باید محکم باشد ولی نه تا اندازه ای که موادی که خرد می شوند آسیب ببینند.

هاون و دسته ی آن معمولا از موارد زیر ساخته می شوند :

  • چوب
  • چینی
  • پورسلین
  • شیشه
  • فلز

در دنیای مدرن امروز هم چنین ساخت یک هاون خرد کننده ی خودکار دیده شده است که به منظور استفاده ی آزمایشگاهی مخصوصا ساخته شده است. علت ساخت آن عدم بی ثباتی در چیزی است که به دنبال کوبیدن دستی به دست می آید. نوع خودکار این ابزار به قیمت مجموعه ی آزمایشگاهی می افزاید از این نظر که به دانشمندان اجازه می دهد که مدت و شدت کوبیدن را طبق میل خود تنظیم کنند. استفاده از این نوع هاون هم چنین در مقدار قابل توجهی تلاش و زمان صرفه جویی می کند و هم چنین باعث می شود نتایجی که به دست آید پایدار تر و قابل مصرف تر باشند.

 

 

قیمت هاون چینی آزمایشگاهی ؛

برای اطلاع از قیمت هاون چینی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاهتان را بنویسید