ارائه دهندگان این محصول 


کلروفرم ترکیبی آلی است که فرمول شیمیایی CHCl3 را دارد . کلروفرم یک مایع حجیم ، بدون رنگ ، با بوی شیرین است که به میزان زیادی در قالب یک پیش ماده برای PTFE و خنک کننده ها به وجود می آید ، ولی کاربرد دوم ( استفاده در خنک کننده ها ) رو به کاهش است . کلروفرم یکی از چهار کلرومتان ها و تری هالومتان ها به شمار می رود .

 

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

جنبه های کاربردی کلروفرم

از نظر مقیاس ، مهم ترین واکنش این ترکیب آلی با هیدروژن فلوئورید به شمار می رود تا مونو کلرو دی فلوئورو متان تولید شود ، یک پیش ماده در تولید پلی تترا فلوئورو اتیلن .

حلال

هیدروژن متصل به کربن در کلروفرم در پیوند هیدروژنی شرکت می کند . در سراسر جهان از کلروفرم در ساخت آفت کش ها ، به عنوان یک حلال برای چربی ها ، روغن ها ، لاستیک ، آلکالوئید ها ، موم ها ، gutta percha  و رزین ها ، به عنوان یک عامل تمیز کننده ، ضد عفونی کننده ، در کپسول های آتش نشانی و در صنعت لاستیک استفاده می شود . CDCl3 یک حلال متداول به کار گرفته شده در طیف سنجی NMR است .

معرف

به عنوان یک معرف ، این ترکیب آلی به عنوان یک منبع گروه CCl2 دي كلروكاربن به کار گرفته می شود . کلروفرم با هیدروکسید سدیم آبی معمولا در حضور کاتالیزور انتقال فازی برای تولید CCl2، دي كلروكاربن ، واکنش می دهد . این معرف اورتو – فرمیلاسیون حلقه های آروماتیک فعال شده ای همانند با فنول ها را تحت تاثیر قرار می دهد و در واکنشی به اسم واکنش ریمر – تایمان ، آریل آلدهید ها را به وجود می آورد . در یک حالت دیگر می توان کاربن را به وسیله ی یک آلکن به شکل یک مشتق سیکلو پروپان به دام انداخت . در واکنش  Kharasch addition کلرفرم رادیکال آزاد CHCl2 را علاوه بر آلکن ها تولید می کند .

جنبه های ایمنی

کلرو فرم پس از خوردن ، استنشاق به وسبله ی پستانداران یا به دنبال در معرض پوست آن ها قرار گرفتن ، به خوبی جذب ، متابولیزه و سریعا حذف می شود . پاشیدن تصادفی آن به درون چشم ها سبب ایجاد سوزش می شود . در معرض گذاری طولانی مدت آن با پوست می تواند منجر به به وجود آمدن زخم ناشی از چربی زدایی شود . حذف آن به شکل کلی از شش ها در قالب کلروفرم و دی اکسید کربن است ، کمتر از 1 درصد از راه ادرار دفع می شود .

این ترکیب در کبد به وسیله ی آنزیم های سیتوکروم P-450 ، از طریق عمل اکسایش به فوسژن ( phosgene ) و کاهش به رادیکال آزاد دی کلرو متیل ، متابولیزه می شود . دیگر متابولیت های کلروفرم شامل کلرو متانول ، اسید هیدروکلریک ، کلرید هیدروژن و digluathionyl dithiocarbonate می شود ، به صورتی که دی اکسید کربن محصول نهایی بارز متابولیسم است .

از خصوصیات دیگر آن می توان به سرکوبی سیستم عصبی مرکزی ( CNS ) اشاره کرد که در نهایت سبب کمای عمیق و سرکوبی مرکز تنفسی می شود . هنگامی که کلروفرم هضم شود ، باعث بروز علائمی مشابه با هنگام استنشاق آن می شود . به دنبال فرو بردن آن به درون معده به مقدار 7.5 گرم بیماری جدی بروز می یابد . متوسط میزان کشنده ی آن به هنگام خوردن برای یک فرد بالغ تخمین زده می شود که در حدود 45 گرم باشد .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کلروفرم مرک از کمپانی merck آلمان و نیز کلروفرم سیگما آلدریچ موجودند

قیمت کلروفرم 

برای اطلاع از قیمت کلرفرم آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 4.1 stars
   4.1 / 5 (9 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است