ارائه دهندگان این محصول 


سیتریک اسید ، اسید آلی ضعیفی است که از سه یون هیدروژن تشکیل شده است . معمولا مرکبات این اسید را در خود دارند . در دنیای بیوشیمی ، سیتریک اسید یک واسطه در چرخه ی سیتریک اسید محسوب می شود که در متابولیسم ارگانیسم های هوازی به وجود می آید .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

سالیانه بیشتر از یک میلیون تن سیتریک اسید تولید می شود . این اسید به مقدار فراوانی به عنوان یک عامل اسیدی کننده ، یک طعم دهنده و یک عامل کی لیت کننده به کار گرفته می شود .

یک سیترات مشتقی از سیتریک اسید بوده که عبارت از نمک ها ، استر ها و آنیون پلی اتمی پیدا شده در محلول است . یک نمک به عنوان نمونه سیترات تری سدیم ، در حالی که یک استر سیترات تری اتیل است . فرمول یون سیترات در هنگامی که بخشی از یک نمک است به شکل C6H5O73− یا C3H5O(COO)33− نوشته می شود

برای اولین بار جدا سازی سیتریک اسید در سال 1784 به وسیله ی شیمیدان مشهور کارل ویلهام شیله انجام شد که آن را به شکل کریستالی شده از آب لیمو جدا کرد . سیتریک اسید می تواند به یک شکل بی آب یا به شکل یک مونو هیدرات مشاهده شود . فرم بی آب از آب داغ کریستاله می شود ، در حالی که مونو هیدرات هنگامی شکل می گیرد که سیتریک اسید از آب سرد کریستاله می شود . مونو هیدرات می تواند تبدیل به فرم بی آب در دمای 78 درجه ی سانتی گراد شود . سیتریک اسید هم چنین در اتانول مطلق ( 76 قسمت سیتریک اسید به ازای 100 قسمت اتانول ) در دمای 15 درجه ی سانتی گراد حل می شود . سیتریک اسید با نبود دی اکسید کربن بالای 175 درجه ی سانتی گراد از هم می پاشد .

استفاه از سیتریک اسید در بیوشیمی

سیترات یک عامل واسطه در چرخه ی TCA ( چرخه ی اسید تری کربوکسیلیک ، چرخه ی کربس ) به شمار می رود ، یک مسیر متابولیکی با ارزش برای جانوران ، گیاهان و باکتری ها . سیترات سنتاز چگالش اگزالواستیک با استیل-کوآ را به منظور تشکیل سیترات ، کاتالیز می کند . سیترات سپس نقش یک سوبسترا را برای آکونیتاز بازی می کند و تبدیل به اسید آکونیتک می شود . این چرخه با ایجاد مجدد اگزالواستات به پایان می رسد . این سری از واکنش های شیمیایی منبع دو سوم انرژی غذایی در ارگانیسم های پیشرفته به شمار می رود  . هانز آدولف کربس جایزه ی نوبل فیزیولوژی یا پزشکی را برای این کشف به دست آورد .

دیگر نقش های زیستی سیتریک اسید

سیترات می تواند به بیرون از میتوکندری و به درون سیتوپلاسم انتقال داده شود و سپس به استیل-کوآ برای سنتز اسید های چرب و اگزالواستات ، تجزیه شود . سیترات یک تعدیل کننده ی مثبت این تبدیل است و به شکل آلوستری آنزیم کربوکسیلاز استیل – کوآ را تنظیم می کند که آنزیم تنظیم کننده در تبدیل استیل – کوآ به مالونیل – کوآ ( مرحله ای الزامی در سنتز اسید چرب ) محسوب می شود . به شکل خلاصه ، ستیرات به سیتوپلاسم انتقال می یابد ، به استیل – کوآ تبدیل می شود که آن جا به مالونیل – کوآ به وسیله ی آنزیم کربوکسیلاز استیل – کوآ تبدیل شده که به وسیله ی سیترات به صورت آلوستری تنظیم می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی  سیتریک اسید مرک از کمپانی merck آلمان و نیز  سیتریک اسیدسیگما آلدریچ موجودند

قیمت سیتریک اسید

برای اطلاع از قیمت اسید سیتریک  می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

   

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است