نیترات کبالت یک نمک معدنی کبالت ( II ) اسید نیتریک ، اغلب اوقات با مقدار گوناگونی از آب است . بیشتر این نمک به شکل هگزا هیدرات ، Co(NO3)2·6H2O، پیدا می شود که نمک آب شونده ای است که در آب و سایر حلال های قطبی حل می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

ساختار ها و ترکیب نیترات کبالت

علاوه بر ترکیب غیر آبدار Co(NO3)2 ، چندین هیدرات نیترات کبالت ( II ) وجود دارد . این هیدرات ها دارای فرمول شیمیایی Co(NO3)2·nH2O هستند که در آن n = 0, 2, 4, 6 .

نیترات کبالت ( II ) بدون آب یک ساختار شبکه ای پلیمری سه بعدی اتخاذ می کند ، به نحوی که هر اتم کبالت تقریبا به شکل 8 وجهی با 6 اتم اکسیژن در انطباق قرار دارد ، هر کدام از یک یون نیترات متفاوت . هر یون نیترات با سه کوبالت انطابق دارد . دی هیدرات یک پلیمر دو بعدی است ، با پل های نیتراتی بین مراکز کبالت و اتصال هیدروژنی که این لایه ها را به هم دیگر نگه داشته است . تترا هیدرات از مولکول های مجزای 8 ضلعی [(H2O)4Co(NO3)2] تشکیل شده است . هگزا هیدرات بهتر است با نام هگزا آکوآ کبالت ( II ) نیترات ، [Co(OH2)6][NO3]2 ،  توصیف شود ، چون از یون های مجزای [Co(OH2)6]2+  و تشکیل [NO3]  شده است . بالای 55 درجه ی سانتی گراد ، هگزا هیدرات به تری هیدرات و در دما های بالاتر به مونو هیدرات تبدیل می شود .

کاربرد های نیترات کبالت

این ترکیب به طور متداول به کبالت فلزی با خلوص بالا کاهش می یابد . این ترکیب می تواند بر روی پشتیبان های کاتالیزوری گوناگونی به منظور استفاده از کاتالیز Fischer-Tropsch جذب شود . از آن در آماده سازی جوهر ها و رنگ ها استفاده می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی  نیترات کبالت مرک از کمپانی merck آلمان و نیز  نیترات کبالت سیگما آلدریچ موجودند

قیمت نیترات کبالت ؛

برای اطلاع از قیمت کبالت نیترات می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است

در صورت نیاز می توانید درخواست تان را

به @tajhizyar2 یا شماره 09120228335 تلگرام نمایید

@tajhizyar2

لینک تلگرام