نیترات کبالت یک نمک معدنی کبالت ( II ) اسید نیتریک ، اغلب اوقات با مقدار گوناگونی از آب است . بیشتر این نمک به شکل هگزا هیدرات ، Co(NO3)2·6H2O، پیدا می شود که نمک آب شونده ای است که در آب و سایر حلال های قطبی حل می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

ساختار ها و ترکیب نیترات کبالت

علاوه بر ترکیب غیر آبدار Co(NO3)2 ، چندین هیدرات نیترات کبالت ( II ) وجود دارد . این هیدرات ها دارای فرمول شیمیایی Co(NO3)2·nH2O هستند که در آن n = 0, 2, 4, 6 .

نیترات کبالت ( II ) بدون آب یک ساختار شبکه ای پلیمری سه بعدی اتخاذ می کند ، به نحوی که هر اتم کبالت تقریبا به شکل 8 وجهی با 6 اتم اکسیژن در انطباق قرار دارد ، هر کدام از یک یون نیترات متفاوت . هر یون نیترات با سه کوبالت انطابق دارد . دی هیدرات یک پلیمر دو بعدی است ، با پل های نیتراتی بین مراکز کبالت و اتصال هیدروژنی که این لایه ها را به هم دیگر نگه داشته است . تترا هیدرات از مولکول های مجزای 8 ضلعی [(H2O)4Co(NO3)2] تشکیل شده است . هگزا هیدرات بهتر است با نام هگزا آکوآ کبالت ( II ) نیترات ، [Co(OH2)6][NO3]2 ،  توصیف شود ، چون از یون های مجزای [Co(OH2)6]2+  و تشکیل [NO3]  شده است . بالای 55 درجه ی سانتی گراد ، هگزا هیدرات به تری هیدرات و در دما های بالاتر به مونو هیدرات تبدیل می شود .

کاربرد های نیترات کبالت

این ترکیب به طور متداول به کبالت فلزی با خلوص بالا کاهش می یابد . این ترکیب می تواند بر روی پشتیبان های کاتالیزوری گوناگونی به منظور استفاده از کاتالیز Fischer-Tropsch جذب شود . از آن در آماده سازی جوهر ها و رنگ ها استفاده می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی  نیترات کبالت مرک از کمپانی merck آلمان و نیز  نیترات کبالت سیگما آلدریچ موجودند

قیمت نیترات کبالت ؛

برای اطلاع از قیمت کبالت نیترات می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

   

  دیدگاه ها بسته شده است