ارائه دهندگان این محصول 


جهت خرید این محصول می توانید درخواست تان را از طریق ایمیل یا پیامک زیر ارسال نمایید تا کارشناسان فروش در اسرع وقت نسبت به آن رسیدگی نمایند

ایمیل : info@Parsalab.com

پاسخگویی پیامکی و تلگرامی :  09196787718 

اتیلن دی آمین تترا استیک اسید که به اختصار به نام ادتا نیز شناخته می شود ، یک اسید آمینو پلی کربوکسیل و یک جامد بی رنگ با قابلیت حل شدن در آب است . باز مزدوج آن اتیلن دی آمین تترا استات به شمار میرود . از آن به میزان زیادی به منظور حل کردن باقی مانده های آهکی ( در لوله ها یا کتری ها ) استفاده می شود . مفید بودن آن به سبب نقشش در قالب یک لیگاند hexadentate ( ” 6 دندانه ” ) و عامل کی لیت ساز شناخته می شود ، یعنی قدرت جدا سازی یون های فلزی مشابه با Ca2+ و Fe3+ را دارد .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

یون های فلزی بعد از برقرای پیوند با این ترکیب در محلول حفظ می شوند ، گرچه واکنش های شیمیایی کاهش یافته ای را نشان می دهند . اتیلن دی آمین تترا استیک اسید به شکل چندین نمک تبه وجود می آید ، بارزترین آن ها دی سدیم ادتا و کلسیم دی سدیم ادتا به شمار می رود .
این ماده در لیست مواد دارویی ضروری سازمان جهانی سلامت ، یعنی لیست مهم ترین دارو های مورد نیاز در یک سیستم سلامت ابتدایی ، محسوب می شود .

کاربرد های آزمایشگاهی ادتا

در آزمایشگاه ، از ادتا به عنوان حذف یون های فلزی به کار گرفته می شود یعنی : در حوزه ی بیوشیمی و زیست مولکولی ، حذف یون به شکل معمول برای غیر فعال سازی آنزیم های مستقل فلزی استفاده می شود ، یا به عنوان ارزیابی واکنش های شیمیایی آن ها یا برای سرکوب کردن آسیب به DNA یا پروتئین ها . در علم شیمی تجزیه ، ادتا در تیتراسیون های complexometric ( یک نوع آنالیز حجمی که در آن تشکیل یک کمپلکس رنگی برای تعیین نقطه ی پایانی یک تیتراسیون استفاده می شود ) و آنالیز سختی آب یا به عنوان یک عامل پوشاننده به منظور حذف یون های فلزی که ممکن است در آنالیز باعث ایجاد تداخل شوند ، استفاده می شود . در آزمایشگاه های بیوشیمی ادتا استفاده های تخصصی متعددی دارد همانند با چشم شناسی . در  حوزه ی دام پزشکی از آن به عنوان آنتی کلاژناز برای ممانعت از بدتر کردن زخم قرنیه در حیوانات استفاده می شود . در کشت بافت از ادتا برای یک عامل کی لیت کننده استفاده می شود که به کلسیم متصل شده و جلوی اتصال کادهرین ها بین سلول ها را می گیرد که مانع تجمع رشد سلول ها در سوسپانسیون مایع می شود ، یا جدا سازی سلول های چسبنده برای مسیریابی . در علم بافت آسیب شناسی ( هیستو پاتولوژی ) از ادتا می شود در قالب یک عامل کلسیم حذف کن استفاده کرد تا امکان برش مقطع ها با استفاده از یک میکروتوم هنگامی که از نمونه ی بافتی مواد معدنی حذف می شود ، وجود داشته باشد . ادتا به سبب ممانعت فعالیت طیفی از متالو پپتیداز ها مشهور است ، نوعی جلوگیری که از طریق کی لیت کردن یون فلز مورد نیاز برای فعالیت کاتالیزوری اتفاق می افتد . از ادتا هم چنین می شود به منظور تست  موجودیت زیستی فلزات سنگین در رسوبات استفاده کرد . گرچه ، ادتا ممکن است موجودیت زیستی فلزات در محلول را تحت تاثیر و نگرانی هایی با توجه به تاثیر آن در محیط زیست به وجود آورد ، به ویژه با توجه به شیوع وسیع استفاده از آن و کاربرد هایش .

حساس ترین روش برای کشف و اندازه گیری ادتا در نمونه های زیستی طیف سنجی جرمی – الکتروفورز مویین بررسی کننده ی واکنش گزینش شده ( به اختصار SRM-CE/MS ) است که یک محدودیت کشف 7.3 ng/mL در پلاسمای انسانی و یک محدودیت کمیتی 15 ng/mL دارد . این روش در رابطه با حجم های نمونه به کمی تقریبا 7 تا 8 نانو لیتر جواب می دهد .

ادتا هم چنین در نوشیدنی های غیر الکلی با استفاده از کروماتوگرافی مایع عملکرد بالا ( HPLC ) در یک سطح 2.0 μg/mL اندازه گیری می شده است .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی ادتا مرک از کمپانی merck آلمان و نیز ادتا سیگما آلدریچ موجودند

 

قیمت ادتا edta

برای اطلاع از قیمت ادتا می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 3 stars
   3 / 5 (2 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است