الکترولیت را می شود ماده ای به شمار آورد که یک محلول هدایت الکتریکی به هنگام حل شدن در یک حلال قطبی ، به عنوان نمونه آب ، تولید می کند . الکترولیت حل شده به کاتیون و آنیون ها جدا می شود که به شکل یک نواخت در میان حلال پخش می شود . از دید الکتریکی ، چنین محلولی خنثی محسوب می شود . اگر یک پتانسیل الکتریکی ( ولتاژ ) بر روی چنین محلولی به کار گرفته شود ، کاتیون های این محلول به سمت الکترودی کشیده می شوند که بیشترین مقدار الکترون ها را در اختیار ، در حالی که آنیون ها به طرف الکترودی می روند که دارای مقدار کمی از الکترون ها است . حرکت کاتیون ها و آنیون ها در جهات مخالف در محلول به یک جریان می رسد . این امر نمک های حلال ، اسید ها و باز ها را شامل می شود . برخی از گاز ها همانند با کلرید هیدروژن ، تحت شرایط دمایی بالا یا فشار کم می توانند نقشی مشابه را داشته باشند .

کاربرد های الکترولیت

محلول های این ترکی شیمیایی می توانند  از تجزیه بعضی از پلیمر های زیستی ( به عنوان مثال پلی پپتید ها ، DNA ) و پلیمر های سنتزی ( به عنوان مثال پلي استيرن سولفونات ) نیز تولید شوند که به اصطلاح پلی الکترولیتها نامیده می شوند که  گروه های عملکردی باردار را شامل می شوند . یک ماده ای که به یون ها در محلول تجزیه می شود ظرفیت مورد نظر به منظور هدایت الکتریسیته را به دست می آورد . سدیم ، پتاسیوم ، کلرید ، کلسیم و فسفات جزو الکترولیت هایی هستند که به شکل غیر رسمی با نام lytes شناخته می شوند .

در حوزه ی پزشکی جایگزینی الکترولیتی هنگامی که بیمار برای مدت طولانی استفراغ کرده یا اسهال بوده است و به عنوان یک پاسخ در قبال فعالیت ورزشی شدید ، استفاده می شود . محلول های تجاری الکترولیت نیز در صنعت به شکل تجاری وجد دارد ، به خصوص برای کودکان بیمار و ورزشکاران ( نوشیدنی های ورزشی ) . مدیریت میزان مصرف الکترولیت در درمان بی اشتهایی و بولیمیا مهم است .

هنگامی که الکترود ها در چنین محلولی قرار داده شده و ولتاژ به کار گرفته می شود ، محلول مورد نظر به هدایت الکتریسیته خواهد پرداخت . الکترون های تنها نمی توانند از بین آن عبور کنند ، در عوض یک واکنش شیمیایی در کاتد ، با مصرف الکترون ها از آند ، صورت می گیرد . واکنش دیگری در آند رخ می دهد که الکترون هایی به وجود می آورد که در نهایت به کاتد انتقال داده می شوند . بنابراین ، یک ابر با بار منفی در الکترولیت در اطراف کاتد شکل می گیرد ، و یک بار مثبت اطرف آند گسترش می یابد . یون ها در الکترولیت این بار ها را خنثی می کنند ، تا الکترون ها این امکان را داشته باشند که به جریان یافتن ادامه دهند و به دنبال آن واکنش ها ادامه داشته باشند .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی الکترولیت  مرک از کمپانی merck آلمان و نیز الکترولیت  سیگما آلدریچ موجودند

قیمت الکترولیت  ؛

برای اطلاع از قیمت الکترولیت می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند .

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دیدگاه ها بسته شده است