ارائه دهندگان این محصول 


کاغذ صافی اصلی ترین وسیله در هر آزمایشگاه برای جداسازی و فیلتراسیون محلول ها به حساب می آید ، این کاغذها دارای انواع مختلفی در گرید های متنوع برای کاربرد های گوناگون می باشند که هر یک دارای خواص مخصوص به خود می باشند.

مهمترین ویژگی های کاغذ صافی که در انتخاب و کاربرد آنها مطرح می باشد به شرح زیر هستند:

 • سایز و انداره کاغذ صافی
 • اندازه حفره های بافت کاغذ صافی ( سایز تخلخل )
 • جنس بافت کاغذ صافی
 • درصد خاکستر کاغذ
 • مقاومت در برابر اسید و باز
 • مقاومت در برابر رطوبت

 

ابعاد کاغذ صافی

کاغذهای صافی از لحاظ سایز و اندازه در ابعاد مختلفی وجود دارند که همگی در دو دسته کاغذ فیلتر های گرد و برش خورده برای قیف آزمایشگاهی و کاغذ صافی های صفحه ای یا SHEET PAPER و در ابعاد بزرگ و رولی جای می گیرند.

کاغذ صافی گرد

کاغذ صافی گرد

تخلخل کاغذ صافی

تخلخل کاغذ صافی سایز موادی که می توانند از بافت کاغذ عبور کنند و موادی که توسط کاغذ فیلتر می شوند را تعیین می کند؛ بطوری که تمام عناصر و موادی که دارای سایز بزرگتر از تخلخل کاغذ صافی باشد توسط آن فیلتر می شوند و نمی توانند از بافت آن عبور کنند.

سایز تخلخل این کاغذ معمولا با واحد میکرون (میکرومتر) بیان می شود که 1 میکرون برابر با یک هزارم میلی متر است؛ البته کاغذ صافی هایی با سایز تخلخل نانو نیز در آزمایشگاههای خاصی کاربرد دارند.

 جنس بافت کاغذ صافی

جنس بافت کاغذ فیلتر بسته به کاربرد آن از مواد مختلفی مانند الیاف ها و فیبر های چوب (مانند کاغذ معمولی)، کربنی، کوارتز و یا گلاس فایبر ساخته می شوند که هر ویژگی ها منحصر خود را دارند.

 درصد خاکستر کاغذ صافی

کاغذ صافی ها بطور معمول دارای میزانی خاکستر ناسی از بافت خود دارند که در فیلترسیون وارد محلول عبوری از فیلتر می شوند، این خاکستر به میزان بسیار کمی می باشد که در فیلتراسیون کیفی در آزمایشگاه تاثیری روی روند آزمایش نخواهد داشت اما در آزمایش هایی که محاسبات وزنی بسیار دقیق و حساس هستند از کاغذ فیلتر اشلس (بدون خاکستر) استفاده می شود که خاکستر موجود در آنها نزدیک به صفر است مانند گرید 41 و 42 کاغذ فیلتر واتمن انگلستان.

 مقاومت در برابر اسید و باز

تمام گرید های مختلف کاغذ صافی دارای یک نمونه مقاوم در برابر خوردگی در اثر واکنش با محلول های اسیدی و بازی نیز هستند که به کاغذهای ضد اسید و مقاوم شده مشهورند مانند گرید های 541 و 542 کاغذ فیلتر واتمن انگلستان.

 مقاومت در برابر رطوبت

برخی از گرید های این کاغذ در برابر رطوبت بسیار زیاد مقاوم می باشند که به wet strength معروف هستند، گرید 91 واتمن انگلستان نمونه ای از کاغذهای صافی می باشد.

 

 

قیمت کاغذ صافی

برای اطلاع از قیمت کاغذ فیلتر آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

   

  • امتیاز کلی
  • Rated 3.6 stars
   3.6 / 5 (9 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است