فرمالدهید یا فرمالین یک ترکیب آلی به وجود آمده به شکل طبیعی با فرمول شیمیایی CH2O است . فرمالدهید ساده ترین آلدهید به شمار می رود که به واسطه ی نام سنتزی متانالش نیز شناخته شده است . نام معمول این ماده از شباهات و ارتباط آن با اسید فرمیک گرفته می شود . فرمالدهید یک پیش ماده ی با ارزش برای تعداد زیادی از مواد و سایر ترکیبات شیمیایی  است . در سال 1996 ، ظرفیت منصوب شده به منظور تولید این ماده شیمیایی تخمین زده می شد که سالانه 8.7 میلیون تن باشد . این ترکیب آلی به طور کلی در تولید رزین های صنعتی ، به عنوان نمونه ، برای روکش ها و بورد ذرات ،به کار گرفته می شود .  با نگاه با جنبه های کاربردی وسیع ، سمیت و فرار بودن این ترکیب آلی ، این ماده در سلامت انسان بسیار مهم است . در سال 2011 ، برنامه ملی سم شناسی آمریکا این ماده ی شیمیایی را به عنوان ” ماده ی سرطان زا برای انسان ” توصیف کرد .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

انواع گوناگون فرمالدهید

این ماده شیمیایی در مقایسه با تعداد زیادی از ترکیبات کربنی ساده به نحوی پیچیده تر است که چندین فرم گوناگون به خود می گیرد . در قالب یک گاز ، فرمالدهید رنگ ندارد و یک بوی آزار دهنده و تیز نافذ دارد . به دنبال چگالش ، گاز هایی به اشکال گوناگون از فرمالدهید تبدیل می شود ( با فرمول های مختلف شیمیایی ) که ارزش کاربردی متعددی دارند . یک مشتق مهم متا فرمالدهید تریمر حلقه ای (سیکلیک ) یا 1,3,5تری اکسان با فرمول (CH2O)3 به شمار می رود . هم چنین یک پلیمر خطی به اسم پارا فرمالدهید مشاهده می شود . این ترکیبات خصوصیات شیمیایی همانند با هم دارند و اغلب اوقات به جای هم هم استفاده می شوند .

کاربرد های فرمالدهید

این دارو به عنوان یک ضد عرق توسط اشخاصی به کار گرفته می شود که پا های آن ها بوی بدی می دهد یا عرق می کند . هم چنین از آن به عنوان یک عامل خشک کننده در طول درمان زگیل استفاده می شود .

نحوه ی استفاده ی موضعی از فرمالدهید

این دارو تنها برای استفاده بر روی پوست است . ظرف را اگر در پوش آن برداشته شده است ، هم نزنید . تمامی دستورالعمل های نوشته شده روی بسته ی محصول را دنبال و بر اساس صحبت های پزشک خود استفاده کنید . طبق پیشنهاد دکترتان از فرمالدهید ، به شکل کلی روزانه یک بار بر روی پوست ، استفاده کنید . از تماس این دارو با چشمان ، بینی و دهان خود اجتناب کنید . اگر این ترکیب شیمیایی با این نواحی یا بخشی از پوست که نباید تحت تاثیر آن قرار بگیرد ، تماس حاصل کرد ، به شکل کامل آن منطقه را با آب و صابون بشورید . اگر یک واکنش پوستی پس از شستن اتفاق افتاد ، با دکتر خود تماس بگیرید .

به شکل منظم از این دارو برای بیشترین بهره را بردن استفاده کنید . به خاطر داشته باشید که زمان استفاده از آن در هر روز یکسان باشد .

موارد استفاده از فرمالدهید

محلول فرمالدهید شفاف و رنگی ندارد . هنگامی که تا 10 درصد رقیق شود ، از آن می شود به عنوان یک عامل درمانی بيمارى گنديدگى سم گوسفند و یا جلوگیری از آن استفاده کرد . از آن هم چنین به منظور درمان بیماری های قارچی ماهی ها  استفاده می شود ، ولی اگر با پارا فرمالدهید ترکیب شود ، می تواند خصوصیات سمی داشته باشد . این محلول با گروه های آمین یا پروتئین ها و DNA واکنش نشان می دهد که به خصوصیت ضد عفونی کنندگی آن اجازه می دهد . این محلول به هنگام بافری شدن ، می تواند سبب دناتوره شدن یا تثبیت بافت ها برای بررسی زیر یک میکروسکوپ شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی فرمالدهید مرک از کمپانی merck آلمان و نیز فرمالدهید سیگما آلدریچ موجودند

قیمت فرمالدهید ؛

برای اطلاع از قیمت فرمالین آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دیدگاه ها بسته شده است