هیدروکلریک اسید یک محلول بی رنگ ، شفاف و با بوی بسیار زننده ی کلرید هیدروژن در آب است . اسید معدنی بسیار قوی و خورنده با کاربرد های زیادی در صنعت . هیدروکلریک اسید در طبیعت به صورت اسید معده پیدا می شود . زمان واکنش آن با یک باز عالی نمک هیدروکلرید را شکل می دهد .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

 

کاربرد های هیدروکلریک اسید

هیدروکلریک اسید یک اسید معدنی قوی است که در بسیاری از فرآیند های صنعتی نظیر تصفیه ی فلز استفاده می شود . این کاربرد اغلب اوقات کیفیت محصول مورد نیاز را مشخص می کند .

اسیدشویی فولاد

یکی از مهم ترین کاربرد های اسید کلریدریک در اسیدشویی فولاد است ، به منظور حذف زنگ یا اکسید آهن از آهن یا فولاد قبل از پردازش های بعدی نظیر گالوانیزه کردن ، اکستروژن ، نورد ( rolling ) و سایر تکنیک ها .

تولید ترکیبات آلی

استفاده ی مهم دیگر اسید کلریدریک در تولید ترکیبات آلی است ، نظیر کلرید وینیل و دی کلرو اتان برای PVC . اغلب اوقات استفاده از آن به صورت محدود است ، به نحوی که تمامی هیدروکلریک اسید تولید شده به صورت بومی مصرف می شود و هرگز به بازار باز نمی رسد .

تولید ترکیبات غیر آلی

محصولات متعددی را می توان توسط اسید کلریدریک در واکنش های معمولی اسید – باز تولید کرد که به دنبال آن ترکیبات معدنی ایجاد شود . این محصولات شامل مواد شیمیایی تصفیه ی آب نظیر کلرید آهن ( III ) و کلرید پلی آلومینوم می شود .

کنترل pH و خنثی سازی

هیدروکلریک اسید را می توان به منظور تنظیم اسیدی بودن محلول ها استفاده کرد .

OH + HCl → H2O + Cl

در صنایع خواهان هیدروکلریک اسید خالص ( غذایی ، دارویی ، آب نوشیدنی ) و با کیفیت از آن به منظور کنترل pH پردازش جریان های آب استفاده می شود . در صنایع کمتر نیازمند به آن ، هیدروکلریک اسید با کیفیت از نظر فنی به منظور خنثی سازی جریان فاضلاب و کنترل pH استخر های شنا استفاده می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی هیدروکلریک اسید مرک از کمپانی merck آلمان و نیز هیدروکلریک اسید سیگما آلدریچ موجودند

قیمت  هیدروکلریک اسید ؛

برای اطلاع از قیمت اسید کلریدریک می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است