ید عنصری شیمیایی با نماد I و عدد اتمی 53 است . نام آن از کلمه ی یونانی ἰοειδής ioeidēs به اسم بنفش یا ارغوانی ، به علت رنگ بخار ید ، گرفته شده است . این عنصر شیمیایی و ترکیبات آن اساسا در بحث تغذیه استفاده می شود و به طور صنعتی در تولید اسید استیک و پلیمر هایی خاص . عدد اتمی نسبتا بالای این عنصر شیمیایی ، سمیت پایین آن و سهولت اتصال به ترکیبات آلی باعث شده است این عنصر بخشی از مواد متضاد اشعه ی ایکس در پزشکی مدرن باشد . ید تنها یک ایزوتوپ پایدار دارد . رادیو ایزوتوپ های ید ، نظیر 131I  هم چنین در کاربرد های پزشکی استفاده می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

کاربرد های ید

تولید اتیلن دی آمین دی هیدرو یدید ، به عنوان یک مکمل غذایی برای احشام فراهم می شود که سهم زیادی از این عنصر شیمیایی موجود در را مصرف می کنند . استفاده ی بارز دیگر آن به عنوان یک هم کاتالیزور برای تولید اسید استیک توسط فرآیند های مونسانتو و کاتیوا است . در این فناوری ها ، که پشتیبانی برای میزان تقاضای جهانی اسید استیک هستند ، اسید هیدرو یدیک متانول را به یدید متیل تبدیل می کند که متحمل کربونیلاسیون می شود . هیدرولز یدید استیل شکل گرفته دوباره اسید هیدرو یدیک را ایجاد می کند و باعث تولید اسید استیک می شود .

کاربرد های پزشکی

یدید پتاسیم به عنوان یک اکسپکتورانت استفاده می شود ، گرچه این استفاده روز به روز بیشتر غیر متداول می شود . در پزشکی ، یدید پتاسیم معمولا به منظور درمان بیماری Acute thyrotoxicosis ، معمولا به عنوان یک محلول اشباع شده از یدید پتاسیم به اسم SSKI ، استفاده می شود . از آن هم چنین به عنوان مسدود کردن جذب ید 131 در غده ی تیروئید استفاده می شود ، زمانی که این ایزوتوپ به عنوان بخشی از دارو های رادیو اکتیوی استفاده می شود که بافت های تیروئیدی و نوع تیروئیدی را هدف نگرفته اند .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی ید مرک از کمپانی merck آلمان و نیز ید سیگما آلدریچ موجودند

قیمت ید ؛

برای اطلاع از قیمت ید آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دیدگاه ها بسته شده است