کلرید آهن ( II ) که به نام کلرید فرو نیز شناخته می شود ترکیبی شیمیایی با فرمول FeCl2 است . جامدی پارا مغناطیس با نقطه ی جوش بالا و معمولا به عنوان یک جامد غیر سفید رنگ به دست می آید . FeCl2 از آب به شکل تترا هیدرات سبز رنگی کریستاله می شود که مرسوم ترین شکلی است که در تجارت و آزمایشگاه می توان از آن دید . هم چنین یک دی هیدرات وجود دارد . این ترکیب نیز در آب حلال است ، حلال های آبی FeCl2 به رنگ زرد هستند .

آماده سازی کلرید آهن در آزمایشگاه

کلراید آهن به راحتی با اضافه کردن پودر آهن به یک محلول متانول واسید هیدروکلریک غلیظ تحت یک جو خنثی تولید می شود . این واکنش باعث ایجاد ماده ی محلول متانول می شود که به دنبال حرارت دادن در خلاء در دمای در حدود 160 درجه ی سانتی گراد FeCl2 غیر آب دار را تولید می کند . FeBr2 و FeI2 را می توان به شیوه ی مشابهی آماده کرد .

کاربرد کلرید آهن

کلرید آهن دارای کاربرد های خاص متنوعی است ، ولی ترکیبات مرتبط سولفات فرو و کلرید فریک از کاربرد های بیشتری که دارند لذت می برند . جدا از استفاده در سنتز آزمایشگاهی کمپلکس های آهن ، کلرید آهن نقش یک عامل کاهنده را در تصفیه ی آب به خصوص فاضلاب حاوی کرومات ، دارد .

کلرید آهن ( III )

آهن ( III ) کلرید که کلرید فریک نیز نامیده می شود ، یک ترکیب شیمیایی در مقیاس صنعتی با فرمول FeCl3 و با عنصر آهنی در حالت اکسیداسیون +3 است . رنگ کریستال های آهن ( III ) کلرید بستگی به زاویه ی دید دارد یعنی : با نور منعکس شده کریستال ها سبز تیره به نظر می آیند ، ولی با نور انتقال داده شده آن ها قرمز – ارغوانی به نظر می آیند . کلرید آهن ( III ) غیر آبدار ، آب شونده است ، در نتیجه مهی از کلرید هیدروژن هیدراته در هوای مرطوب شکل می دهد . کلرید آهن ( III ) در شکل طبیعی خود بسیار کم دیده شده است ، شکل معدنی و طبیع آن molysite نام دارد .

کاربرد آزمایشگاهی کلرید آهن ( III )

در آزمایشگاه کلرید ( III ) آهن معمولا به عنوان یک اسید لوئیس برای کاتالیز کردن واکنش هایی نظیر کلریناسیون ترکیبات آروماتیک و واکنش های Friedel-Crafts آروماتیک ها ، استفاده می شود . به نسبت کلرید آلومینیوم قدرت کمتری دارد ، ولی در بعضی از موارد این قدرت کمتر منجر به محصول دهی بیشتر می شود ، به عنوان مثال در قلیایی کردن بنزن .

 

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کلرید آهن مرک از کمپانی merck آلمان و نیز کلرید آهن سیگما آلدریچ موجودند

قیمت آهن کلرید ؛

برای اطلاع از قیمت کلرید آهن می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است