ارائه دهندگان این محصول 


کلرید آهن ( II ) که به نام کلرید فرو نیز شناخته می شود ترکیبی شیمیایی با فرمول FeCl2 است . جامدی پارا مغناطیس با نقطه ی جوش بالا و معمولا به عنوان یک جامد غیر سفید رنگ به دست می آید . FeCl2 از آب به شکل تترا هیدرات سبز رنگی کریستاله می شود که مرسوم ترین شکلی است که در تجارت و آزمایشگاه می توان از آن دید . هم چنین یک دی هیدرات وجود دارد . این ترکیب نیز در آب حلال است ، حلال های آبی FeCl2 به رنگ زرد هستند .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

آماده سازی کلرید آهن در آزمایشگاه

کلراید آهن به راحتی با اضافه کردن پودر آهن به یک محلول متانول واسید هیدروکلریک غلیظ تحت یک جو خنثی تولید می شود . این واکنش باعث ایجاد ماده ی محلول متانول می شود که به دنبال حرارت دادن در خلاء در دمای در حدود 160 درجه ی سانتی گراد FeCl2 غیر آب دار را تولید می کند . FeBr2 و FeI2 را می توان به شیوه ی مشابهی آماده کرد .

کاربرد کلرید آهن

کلرید آهن دارای کاربرد های خاص متنوعی است ، ولی ترکیبات مرتبط سولفات فرو و کلرید فریک از کاربرد های بیشتری که دارند لذت می برند . جدا از استفاده در سنتز آزمایشگاهی کمپلکس های آهن ، کلرید آهن نقش یک عامل کاهنده را در تصفیه ی آب به خصوص فاضلاب حاوی کرومات ، دارد .

کلرید آهن ( III )

آهن ( III ) کلرید که کلرید فریک نیز نامیده می شود ، یک ترکیب شیمیایی در مقیاس صنعتی با فرمول FeCl3 و با عنصر آهنی در حالت اکسیداسیون +3 است . رنگ کریستال های آهن ( III ) کلرید بستگی به زاویه ی دید دارد یعنی : با نور منعکس شده کریستال ها سبز تیره به نظر می آیند ، ولی با نور انتقال داده شده آن ها قرمز – ارغوانی به نظر می آیند . کلرید آهن ( III ) غیر آبدار ، آب شونده است ، در نتیجه مهی از کلرید هیدروژن هیدراته در هوای مرطوب شکل می دهد . کلرید آهن ( III ) در شکل طبیعی خود بسیار کم دیده شده است ، شکل معدنی و طبیع آن molysite نام دارد .

کاربرد آزمایشگاهی کلرید آهن ( III )

در آزمایشگاه کلرید ( III ) آهن معمولا به عنوان یک اسید لوئیس برای کاتالیز کردن واکنش هایی نظیر کلریناسیون ترکیبات آروماتیک و واکنش های Friedel-Crafts آروماتیک ها ، استفاده می شود . به نسبت کلرید آلومینیوم قدرت کمتری دارد ، ولی در بعضی از موارد این قدرت کمتر منجر به محصول دهی بیشتر می شود ، به عنوان مثال در قلیایی کردن بنزن .

 

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کلرید آهن مرک از کمپانی merck آلمان و نیز کلرید آهن سیگما آلدریچ موجودند

قیمت آهن کلرید

برای اطلاع از قیمت کلرید آهن می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است