آهن یک عنصر شیمیایی با نماد Fe است و عدد اتمی 26 را دارد معمولا به صورت پودر آهن جامد موجود است . آهن فلزی در اولین سری انتقال است . بر اساس حجم متداول ترین عنصر روی زمین است که بسیاری از بخش های هسته ی داخلی و خارجی زمین را شکل داده است . آهن در پوسته ی زمین چهارمین عنصر متداول است . فراوانی آن در سیاره های صخره های نظیر زمین به علت تولید فراوان آن توسط جوش در ستاره های جرم بالا است ، جایی که تولید نیکل – 56 ( که به متداول ترین ایزوتوپ آهن تجزیه می شود ) آخرین واکنش جوش هسته ای است که گرما زا می باشد . در نتیجه ، نیکل رادیو اکتیو آخرین عنصری است که قبل ، از هم پاشیدن ابر نواختر ( supernova ) که باعث شده است رادیو نوکلئید پیش ماده ی آهن در فضا پخش شود ، تولید شده است .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

نظیر سایر عناصر گروه 8 ، آهن در طیفی از حالت های اکسیداسیون دیده می شود ، -2 تا +6 ، گرچه حالت های +2 و +3 متداول ترین به شمار می رود . شکل عنصری آهن در شهاب سنگ ها و سایر محیط های حاوی اکسیژن کم دیده می شود ، ولی نسبت به اکسیژن و آب واکنشی است .

نقش زیستی پودر آهن

آهن در بسیاری از فرآیند های زیستی دخیل است ، پروتئین های آهن در تمامی ارگانیسم های زنده دیده می شود یعنی باستانیان ، باکتری ها یوکاریوت ها از جمله انسان . به عنوان مثال ، رنگ خون به علت وجود هموگلوبین است ، یک پروتئین حاوی آهن . همان طور که توسط هموگلوبین نشان داده می شود ، آهن اغلب اوقات به کوفاکتورها به عنوان مثال ” هِم ” ها . دسته های آهن – گوگرد فراوان هستند و شامل نیروژناز ، آنزیم مسئول تثبیت زیستی نیتروژن ، می شوند . تئوری های بارزی در رابطه با تکامل نقش سولفید های آهن را در تئوری جهان گوگرد – آهنی توضیح داده اند .

 

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی پودر آهن مرک از کمپانی merck آلمان و نیز پودر آهن سیگما آلدریچ موجودند

قیمت پودر آهن ؛

برای اطلاع از قیمت پودر آهن آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دیدگاه ها بسته شده است