با توجه به محدوده ی کاری که بایستی در محیط دانشگاه صورت گیر یک دستکش به تنهایی نیاز های هر فرد را بر آورده نمی سازد . دستکش آزمایشگاه باید با توجه به ماده ای که بایستی حمل و کاری که باید انجام شود ، مورد گزینش قرار گیرد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع دستکش آزمایشگاه
 

 

 

زمانی که باید از دستکش آزمایشگاه استفاده کرد

به هنگام حمل و کار با موارد زیر باید دستکش آزمایشگاه به دست داشت :

 • مواد خطرناک
 • مواد شیمیایی سمی
 • مواد خورنده
 • موادی که لبه های تیز یا درشت داشت
 • مواد بسیار سرد یا داغ

استفاده از دستکش ها به منظور کم کردن میزان خطرات بالقوه است و همواره بایستی به همراه سایر تدابیر امنیتی از آن ها استفاده شود . به این خاطر که :

 • دستکش ها باعث محافظت از دست افرادی می شوند که آن ها را بر دست دارند – آن ها سبب حذف آلودگی از محیط کاری نمی شوند .
 •  اگر از دستکش های محافظتی به شیوه ی درستی استفاده نشود یا به خوبی مورد نگهداری قرار نگیرند ، فردی که آن را به دست کرده  ممکن است مورد حفاظت قرار نگیرد – هنگامی که دستکش ها دارای عیب باشند آن ها به خوبی از عهده ی وظیفه ی خود بر نمی آیند و کاربر در خطر آلودگی واقع می شود .
 •  خود دستکش ها می توانند باعث بروز مشکلات پوستی شوند .
 • پوشیدن دستکش باعث می شود حس لامسه ی فرد مختل شود .
 •  گستردگی حفاظت بستگی به اندازه بودن دستکش با دست فرد دارد .
 •  برخی از شکل های مختلف دستکش ها باعث بروز ناراحتی در فرد می شوند و در نتیجه در کار اختلال ایجاد می شود .

دستکش آزمایشگاهی قابل استفاده ی مجدد در برابر یک بار مصرف

دستکش آزمایشگاه های از نوع یک بار مصرف ضخیم نیستند ، معمولا ضخامتی برابر با 4 تا 8 میلی متر  دارند . این امر اجازه به کاربر می دهد تا حس لامسه ی خود را به خوبی حفظ و چابک باشد ولی مقاومت شیمیایی در سطح ضعیفی قرار دارد .

ساخت آن ها به این منظور بوده است که در برابر تماس های تصادفی تا عمدی با مواد شیمیایی فرد را محافظت کنند و باید پس از هر گونه ریختن آبی روی آن ها تعویض شوند . استفاده از آن ها بایستی تنها برای یک بار باشد و هرگز مورد استفاده ی مجدد قرار نگیرند .

استفاده از این اقلام مصرفی آزمایشگاهی از نوع یک بار مصرف برای حمل مواد شیمیایی بسیار خطرناک امری شایسته نیست . آن ها حفاظت اندکی مفید در برابر خطرات فیزیکی برای شخص به همراه می آورند به این علت که به راحتی اگر به جایی گیر کنند پاره یا سوراخ می شوند .

محصولات دارای قابلیت استفاده ی مجدد 18 تا 28 میلی متر ضخامت دارند . در مقایسه با دستکش آزمایشگاه یک بار مصرف در برابر ساییدگی و دیگر خطرات فیزیکی باعث ایجاد حفاظت بیشتری شده و کمتر به دنبال استفاده پاره می شوند و در برابر حمله ی مواد شیمیایی میزان مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند . گرچه چابکی فرد و حس لامسه ی او را بیشتر کم می کنند د و می توانند هنوز به وسیله ی مواد شیمیایی متعددی آسیب ببینند یا آن ها به درون این دستکش ها نفوذ کنند . به منظور موثر بودن آن ها بایستی به خوبی تحت مراقبت قرار گیرند .

انواع دستکش آزمایشگاه دارای قابلیت استفاده ی مجدد معمولا به نسبت دستکش های یک بار مصرفی که جنس ساخت مشابهی داشته باشند طول بیشتری از دست را می پوشانند و در نتیجه در مقابل لبریز شدن مایعات در بالای دستکش بهتر دست فرد را مورد محافظت قرار می دهند .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع دستکش آزمایشگاه
 

 

 

قیمت دستکش آزمایشگاه 

برای اطلاع از قیمت دستکش آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • No Rating Yet!
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است