متداول ترین محیط کشت برای میکرو ارگانیسم ها پلیت های آگار و نوترینت برات می باشند که محیط های کشت تخصصی هستند که گاهی اوقات برای رشد محیط کشت سلولی یا میکرو ارگانیسمی ضروری می باشند . محیط کشت باکتری یک مایع یا ژلی است که برای حمایت از رشد سلول ها یا میکرو ارگانیسم ها یا گیاهان کوچک نظیر خزه Physcomitrella patens تخصیص می یابد .بعضی از ارگانیسم ها ، که نام ارگانیسم های سخت گیر را بر خود دارند به علت پیش نیاز های پیچیده ی تغذیه ای نیاز به محیط های تخصصی دارند . ویروس ها به عنوان مثال پارازیت های درون سلولی محصوری هستند و نیاز به محیط های کشت حاوی سلول های زنده دارند .
 انواع متفاوتی از محیط های کشت برای انواع مختلفی از سلول ها موجود دارد . دو نوع محیط کشت مهم وجود دارد : آن هایی که برای کشت سلول به کار گرفته می شوند که از انواع خاص سلولی نشات گرفته شده از گیاهان یا جانوران استفاده می کنند و محیط های کشت میکرو بیولوژیکی که برای رشد میکرو ارگانیسم ها نظیر باکتری و مخمر استفاده می شوند .

انواع محیط کشت

محیط های کشت مایع اغلب اوقات با آگار مخلوط شده و از طریق دیسپنسر استریل داخل پتری دیش ها برای جامد شدن ریخته می شوند. این آگار پلیت ها یک محیط کشت جامد فراهم کرده که روی آن میکروب ها را می توان کشت داد. آن ها جامد باقی می مانند چون باکتری های بسیار کمی قادر به تجزیه ی آگار هستند ( به استثنای بعضی از گونه ها در گونه های زیر : سیتوفاگا ، فلاوو باکتریوم ، باسیلوس ، پسودومونا و آلکالیژنس ) .

متداول ترین محیط کشت که برای میکرو ارگانیسم ها استفاده می شود عبارتند از برات نوترینت ( محیط ماده ی مغذی مایع ) یا محیط کشت LB ( برات لیزوژنی ).  باکتری های رشد یافته در محیط های کشت اغلب اوقات سوسپانسیون های کلوئیدی شکل می دهند . تفاوت بین محیط کشتهای استفاده شده برای کشت سلول و آن هایی که برای کشت میکرو بیولوژیکی استفاده می شوند این است که سلول ها از ارگانیسم های کامل گرفته شده اند و در محیط کشتی رشد داده می شوند که بدون اضافه کردن به عنوان مثال هورمون ها یا فاکتور های رشد که معمولا در محیط زنده به چشم می خورند ، نمی توانند رشد کنند . در مورد سلول های جانوری ، این مشکل با اضافه کردن سرم خون یا یک سرم سنتزی اضافه شده به محیط رفع می شود . در رابطه با میکرو ارگانیسم ها ، چنین محدودیت های وجود ندارد ، چون آن ها اغلب ارگانیسم های تک سلولی هستند . یک تفاوت مهم دیگر این است که سلول های جانوری در محیط کشت اغلب اوقات بر روی سطح همواری که به آن متصل شده اند رشد می کنند و به یک شکل مایع فراهم شده است که سلول ها را در بر می گیرند . در مقابل ، باکتری هایی نظیر ای کلای می توانند در یک محیط کشت جامد یا مایع رشد پیدا کنند .

 

قیمت محیط کشت آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت محیط کشت می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (4 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است