عینک آزمایشگاهی( عینک محافظ آزمایشگاهی) برای این طراحی شده است که در برابر مواد خاص خطرناک از انسان محافظت کنند . آن ها از چشم و منطقه ی صورتی اطراف آن محافظت می کنند . عینک های آزمایشگاهی به نسبت عینک های ایمنی حفاظت بیشتری در برابر مواد خطرناک و درجه حرارت بالا ، پاشیدن مایع ، گرد و غبار و اثر گذاری نوری فراهم می کنند . سه نوع عینک آزمایشگاهی (عینک محافظ آزمایشگاهی) وجود دارد ، تهویه مستقیم ، تهویه غیر مستقیم و عینک های آزمایشگاهی فاقد تهویه ( دریچه ) .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع عینک ایمنی
 

 

انواع عینک آزمایشگاهی و کاربرد آنها

عینک آزمایشگاهی تهویه مستقیم : اجازه ی یک جریان مستقیم از هوا از محیط کار به داخل عینک داده می شود . در جایی که تماس با ماده ی خطرناک و پاشیدن یا بخار خطرناک وجود نداشته باشد استفاده از این نوع عینک می تواند سطح مناسبی از محافظت را فراهم کند .

عینک آزمایشگاهی تهویه غیر مستقیم :  عینک محافظ آزمایشگاهی با استفاده از یک دریچه ی پوشیده شده جلوی پاشیده شدن ماده ی خطرناک گرفته می شود و به حرکت آزاد هوا اجازه داده شده ولی جلوی عبور مستقیم مایع گرفته می شود. هدف استفاده از این عینک ها محدود سازی یا جلوگیری از پاشیدن مایع به داخل عینک است . در صورتی که پاشیدن ماده ی شیمیایی خطرناک باشد ، استفاده از این نوع عینک می تواند یک راه حفاظتی شایسته باشد.

عینک آزمایشگاهی فاقد تهویه : هیچ نوع دریچه ای ندارند و مانع ورود عبور گرد و غبار ، مایع و بخار ها می شوند . در موارد کاربردی که بخار ماده ی شیمیایی خطرناک است از این عینک ها به عنوان یک راه حفاظت استفاده می شود .

عینک های فاقد تهویه عینک های ایمن در برابر گاز نیستند و در مواردی که عینک های آزمایشگاهی ضد گاز باید به چشم زده شوند ، استفاده از این عینک ها حفاظت درستی به عمل نمی آورد .

زمان انتخاب عینک مناسب برای محیط کاری خطرناک خود ابتدا باید محیط کاری را از نظر خطر ارزیابی کنید تا بررسی کنید مواد خطرناک وجود دارند یا خیر .

عینک های آزمایشگاهی : تمیز کردن ، رعایت اصول بهداشتی و نگه داری

پاک کردن عینک آزمایشگاهی بعد از استفاده یک کار مهم در آزمایشگاه است . چندین راه برای تمیز کردن آن ها وجود دارد . از آن جایی که بسیاری از عینک ها دارای عدسی های ضد مه خاصی هستند ، باید سعی کنید پوشش این لنز ها خراش یا آسیب نبیند ، به ویژه اگر از یک پارچه برای تمیز یا خشک کردن آن ها استفاده می کنید . اگر از دستمال مرطوب ترجیح می دهید که برای تمیز کردن عینک خود استفاده کنید ، تمیز کردن به صورت آرام باشد و به سادگی سپس آغشتگی های روی لنز ها را بشورید و سپس اجازه دهید در هوا به صورت طبیعی خشک شود . راه دیگر استفاده از یک اتاقک تمیز کردن عینک است . مدل 2KMG1 این اتاقک ها از یک لامپ ضد باکتری استفاده می کند و هر دو اتاقک از یک چرخه ی زمانی کنترل شده بهره می برند که به صورت خودکار زمانی که چرخه کامل می شود ، خاموش می شوند . از آن ها می توان هم برای عینک های آزمایشگاهی و هم عینک های ایمنی استفاده کرد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع عینک ایمنی
 

 

قیمت عینک محافظ آزمایشگاهی ؛

برای اطلاع از قیمت عینک محافظ آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • No Rating Yet!
  • امتیاز شما


دیدگاهتان را بنویسید