اسپاتول یا قاشقک آزمایشگاهی یک ابزار کوچک با یک تیغه ی قابل انعطاف ، هموار و وسیع است که برای مخلوط کردن ، پخش کردن و بلند کردن مواد از جمله غذا ها ، دارو ها ، خمیر و رنگ ها استفاده می شود . این کلمه از کلمه ای لاتینی برای یک قطعه ی صاف چوبی یا برآمدگی کوچک ( یک شکل از کلمه ی لاتینی Spatha به معنی شمشیر پهن ) گرفته شده است و بنابراین هم چنین اشاره به یک چوب زبان (tongue depressor ) دارد .

در آزمایشگاه ها ، اسپاتول و میکرواسپاتول اسباب کوچک ساخته شده از فولاد ضد زنگ هستند که برای خراشیدن ، انتقال ، یا به کار بردن پودر ها و خمیر نظیر مواد شیمیایی به کار گرفته می شوند . بسیاری از برند های اسپاتول هم چنین به اسید ها ، باز ها ، گرما ، و حلال ها مقاوم هستند که باعث می شود برای استفاده با طیف وسیعی از ترکیبات ایده آل باشند . یک نوع متداول آن ها ساخته شده از فولاد ضد زنگ است که به صورت گسترده به علت محکم و ارزان بودن استفاده می شود . آن ها مقاوم به خرابی به دنبال تماس با آب جوش ، اسید ها ، باز ها و اکثر حلال ها هستند . بعضی از آن ها دارای دسته ی پلاستیکی ساخته شده از پلی وینیل کلراید یا چوب سخت با میخ پرچ شده برای در دست گیری بهتر هستند . اسپاتول های پلی استرین برای امور تحقیقاتی ساخته می شوند چون یک بار مصرف هستند و جلوی هر گونه آلودگی بالقوه ای را می گیرند که اغلب اوقات به دنبال استفاده از اسپاتول های قابل استفاده ی مجدد صورت می گیرد . آن ها هم چنین برای در دست گیری محصولات خشک شده بوسیله ی انجماد سخت یا انجام لیوفیلیزاسیون ایده آل هستند .

اسپاتول های آزمایشگاهی برای پاک کردن مواد شیمیایی یا ترکیبات از بطری های کوچک ، و برای به کارگیری محیط های کشت یا دیگر مواد روی اسلاید ها برای مشاهده زیر میکروسکوپ ایده آل هستند . شما هم چنین از آن ها می توانید برای خراشیدن و پاک کردن نمونه ها از مواد زیستی ، یا رسوبات و باقی مانده های شیمیایی استفاده کنید . بسیاری از برند ها مقاوم به اسید ها ، باز ها و حلال ها هستند که همین باعث می شود برای استفاده از طیف وسیعی از ترکیبات امن باشند .

مطب های دندان پزشکی و آزمایشگاه ها از اسپاتول های کوچک آزمایشگاهی برای پخش کردن یا نرم کردن قالب ها ، موم ها و سیمان ها استفاده می کنند . زمانی که ارتودنتیست ها و دندان پزشکان قالب های مومی یا خمیری از دندان می سازند ، آن ها اغلب اوقات از این دستگاه برای دست کاری مواد و تراشیدن آن ها استفاده می کنند . آن ها هم چنین برای ایجاد و تنظیم دهان گیر ها، گارد های دهان و دیگر موارد دندان پزشکی استفاده می کنند .

 

قیمت قاشقک آزمایشگاهی ؛

برای اطلاع از قیمت اسپاتول آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دیدگاهتان را بنویسید