سه پایه ی فلزی آزمایشگاه یکی از تجهیزات سه پایه ای به شمار می رود که به شکل کلی می توان گفت به عنوان یک پلت فرم مورد استفاده قرار می گیرد . ریشه ی این کلمه به کلمه ی یونانی tripous به معنی ” سه پا ” بر می گردد . یک سه پایه دارای سه پایه است و استفاده ی فراوانی از آن در آزمایشگاه ها به منظور انجام آزمایش های مختلف می شود .

این وسیله که بخشی از تجهیزات آزمایشگاهی به شمار می رود برای حمایت و نگه داری فلاسک های گوناگون ، بشر ها و دیگر شیشه آلات هنگامی که استفاده نمی شوند و هم چنین در طول آزمایش ها ، استفاده می شود. ساخت این پایه ها با استفاده از فلزات به خصوص سبک انجام شده تا دارای وزن کمی باشند و  در نتیجه حمل آن ها به راحتی انجام شود . ارتفاع سه پایه ی فلزی می تواند بر اساس آزمایش های فردی تعدیل شود .

این واحد های قابل حمل و تاشو برای آزمایشگاه هایی مناسب هستند که وسعت فضای آن ها کمتر است . برخی از سه پایه های فلزی در بخش بالا  یک بخش آهنی و پایه های فولادی نه خیلی محکم دارند که سبب می شود به منظور استقامت بیشتر به سمت بیرون این پایه ها تا شوند .

مواد ساخت سه پایه ی فلزی آزمایشگاه :

ساخت سه پایه ی فلزی آزمایشگاه از چندین ماده ی گوناگون صورت می گیرد از جمله :

 • فولاد ضد زنگ .
 • بالای آن و حلقه های مرکزی از کروم ساخته شده است .
 •  آلومینیوم

سه پایه ها برای یک سری کار در آزمایشگاه استفاده می شوند و معمولا به همراه توری نسوز و حمام شن به کار گرفته می شوند .

سه پایه ی فلزی آزمایشگاه برای حفظ یک سری از چیز ها استفاده می شود . این نام ریشه ی یونانی دارد و معنای آن کلمه ی یونانی سه پا است .  از آن به منظور نگه داشتن بشر های با اندازه های گوناگون و سایر تجهیزات آزمایشگاهی استفاده می شود و اغلب درزیر آن چراغ بونزن را قرار می دهند تا موارد قرار گرفته در بالای آن گرما ببینند . جنس ساخت این پایه ها معمولا از فلز است تا بنابراین به اندازه ی کافی برای آن چه که باید تحمل کنند قوی و با دوام ، باشند .

معمولا حمل پایه ها به سهولت انجام می شود به این خاطر که به راحتی تا می شوند ، بنابراین ارتفاع آن ها را می شود با توجه به آزمایش های خاص تنظیم کرد و برای یک تعداد از فضا های آزمایشگاهی مناسب می باشند .

خصوصیاتی که معمولا به یک سه پایه ی فلزی آزمایشگاه نسبت داده می شوند عبارت می باشند از :

 • جنسب ساخت آن از موادی همانند با فلز و آلومینیوم است
 • یک صفحه ی فولادی یا پلاستیکی دارد
 •  پایه ها می توانند با توجه به نیاز قابل توسعه باشند
 • پایه ها را می توان در زوایای گوناگون باز کرد
 • سه پایه ها قابل تنظیم هستند و ارتفاع آن ها را می شود تثبیت کرد .
 • سه پایه ها در اندازه ای گوناگون است و بسته به ارتفاعی که نیاز می باشد تنظیم می شوند .

سه پایه های متعددی به چشم می خورند ، با توجه به نیاز  گسترده ای که برای آن ها وجود دارد و شما می توانید معمولا یک سه پایه را برای هر کاربردی که فکر می کنید الزامی است پیدا کنید . سه پایه ها هم چنین می توانند وزن های مختلف ، از وزن های اندک که چند صد گرم باشد گرفته تا وزن های بالاتر تا 45 کیلوگرم را تحمل کنند . تمامی این موارد بستگی به نوع سه پایه دارد .

قیمت سه پایه ی فلزی آزمایشگاه ؛

برای اطلاع از قیمت سه پایه ی فلزی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دیدگاه ها بسته شده است