در شیمی ، الکل و نیز الکل آزمایشگاهی یک ترکیب آلی محسوب می شود که در آن گروه عملکردی هیدروکسیل ( -OH ) با یک اتم کربن اشباع شده پیوند برقرار کرفده است . اصطلاح الکل اصلالتا به اتانول الکل ( الکل اتیل ) ، الکل مرسوم در نوشیدنی های الکلی ، اشاره دارد . پسوند –ol در نام شیمیایی  IUPAC تمامی موادی که در آن ها گروه هیدروکسیل گروه عملکردی با بالاترین سطح اولویت است ، نمایان می شود ، از سوی دیگر در موادی که یک گروه با اولویت بالاتر دیده می شود پیشوند هیدروکسی- در نام اتحادیه ی بین المللی شیمی کاربردی و محض ( IUPAC ) نمایان خواهد شد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع الکل
 

 

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

مسیر های زیستی

اتانول به وسیله ی تخمیر با استفاده از گلوکز به وجود آمده از قند ناشی از هیدرولیز نشاسته ، در حضور مخمر و دمایی کمتر از 37 درجه ی سانتی گراد تهیه می شود . به عنوان نمونه ، احتمال این وجود دارد که این چنین فرآیندی به وسیله ی آنزیم اینورتاز با تبدیل ساکروز به گلوکز و فراکتوز ، سپس به وسیله ی آنزیم زیماز با تبدیل گلوکز به اتانول ( و دی اکسید کربن ) پیش برده شود .

چندین باکتری بی خطر در روده از تخمیر به عنوان شکلی از متابولیسم بی هوازی استفاده می کنند . این فرآیند متابولیکی به عنوان یک محصول زائد اتانول به وجود می آورد ، دقیقا مشابه با تنفس هوازی که دی اکسید کربن و آب تولید می کند . در نتیجه ، بدن انسان ها مقداری الکل در خود دارد که به شکل درونی به وسیله ی این باکتری هابه وجود می آید . در موارد نادر ، چنین امری می تواند به حدی باشد که سبب بروز ” سندروم مستی خود به خودی ”  ( auto-brewery syndrome ) شود که در آن مقادیر مست کننده ای از الکل به وجود می آید .

سنتز آزمایشگاهی الکل آزمایشگاهی

چندین راه به منظور مهیا سازی الکل ها در آزمایشگاه دیده می شوند .

جایگزینی

آلکیل هالید ها با NaOh یا KOH آبی برای تولید الکل ها در جایگزینی آلیفاتیک نوکلئوفیک واکنش می دهند . ( آلکیل هالید های ثانویه و به ویژه ثالث در عوض به حذف محصول می پردازند ) . معرف های گرینیارد با گروه های کربونیل واکنش می دهند تا الکل های ثانویه و ثالث تشکیل شوند . واکنش های مرتبط واکنش باربیر و واکنش نوزاکی – هیاما هستند .

کاهش

آلدهید ها یا کتون ها با سدیم بوروهیدرید یا لیتیم آلومینیوم هیدرید کاهش می یابند . کاهش دیگر به وسیله ی آلومینیوم ایزو پروپیلات ها عبارت از کاهش Meerwein-Ponndorf-Verley است . هیدروژنه کردن غیر متقارن نویوری (Noyori asymmetric hydrogenation ) کاهش غیر متقارن بتا کتو استر ها محسوب میشود .

هیدرولیز

آلکن ها در یک واکنش هیدراسیون کاتالیز شده ی اسیدی به دنبال به کارگیری سولفوریک اسید غلیظ شده به عنوان کاتالیزور درگیر می شوند که معمولا سبب شکل گیری الکل های ثانویه و ثالث می شود . اکسیداسیون – هیدرو بوردار کردن و کاهش – اکسی مرکوردار شدن آلکن ها در سنتز آلی امری قابل اطمینان تر است . آلکن ها با NBS و آب در واکنش تولید هالو هیدرین واکنش می دهند . آمین ها می توانند تبدیل به نمک های دیازونیوم شده که سپس هیدرولیز آن ها صورت می گیرد .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی الکل آزمایشگاهی مرک از کمپانی merck آلمان و نیز الکل آزمایشگاهی سیگما آلدریچ موجودند

 

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع الکل
 

 

 

قیمت الکل آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت الکل آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 3.7 stars
   3.7 / 5 (3 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است