ارائه دهندگان این محصول 


جهت خرید این محصول می توانید درخواست تان را از طریق ایمیل یا پیامک زیر ارسال نمایید تا کارشناسان فروش در اسرع وقت نسبت به آن رسیدگی نمایند

ایمیل : info@Parsalab.com

پاسخگویی پیامکی و تلگرامی :  09196787718 

1 – پروپانول یک الکل نوع یک محسوب می شود که فرمول CH3CH2CH2OH را دارد ( اغلب به شکل PrOH یا n-PrOH نشان داده می شود ) . این مایع بدون رگ بوده و هم چنین به عنوان propan-1-ol, 1-propyl alcohol, n-propyl alcohol و n-propanol شناخته شده است . پروپانول ایزومر ایزو پروپانول به شمار می رود . پروپانول آزمایشگاهی به شکل طبیعی در مقادیر کم در طول تعداد زیادی از فرآیند های تخمیر تولید و به عنوان یک حلال در صنعت داروسازی به شکل کلی در مورد رزین ها و استر های سلولزی ، استفاده می شود .

خصوصیات شیمیایی پروپانول

1 – پروپانول واکنش های معمولی یک الکل نوع یک را نمایش می دهد . در نتیجه می تواند به هالید های قلیایی تبدیل شود ، به عنوان نمونه فسفر قرمز و یودین یک محصول 80 درصدی n-propyl iodide ایجاد  در حالی که PCl3 با کاتالیزور ZnCl2  1-chloropropane را تولید می کنند . این الکل به دنبال واکنش با استیک اسید در حضور یک کاتالیزور ZnCl2 تحت شرایط فرآیند استری شدن فیشر پروپیل استات به وجود می آورد ، در حالی که رفلاکس پروپانول در طول شب با اسید فورمیک به تنهایی می تواند یک محصول 65 درصدی پروپیل فرمات تولید کند . اکسیداسیون 1 – پروپانول با Na2Cr2O7 و H2SO4 تنها یک محصول 36 درصدی از پروپیونالدهید شکل می دهد و در نتیجه این نوع شیوه های واکنش محصول دهی بالا با استفاده از PCC یا اکسیداسیون Swern توصیه می شوند . اکسیداسیون با اسید کرومیک سبب تولید اسید پروپیونیک می شود .

ایزوپروپیل الکل

ایزوپروپیل الکل ( نام IUPAC آن propan-2-ol ) که هم چنین ایزو پروپانول یا دی متیل کربینول نامیده می شود ترکیبی با فرمول شیمیایی C3H8O یا C3H7OH یا CH3CHOHCH3 است ( اغلب اوقات به صورت i-PrOH نشان داده می شود ) . ترکیب شیمیایی با قابلیت اشتعال پذیری ، بدون رنگ و با بویی تند و قوی است . از آن جایی که یک گروه پرویل در پیوند با یک گروه هیدروکسیل است ، این ساده ترین شکل یک الکل نوع دوم است ، که در آن اتم کربن الکل به دو اتم کربن دیگر متصل است ، بنابراین گاهی اوقات به شکل (CH3)2CHOH نشان داده می شود . ایزوپروپیل الکل یک ایزومر ساختاری از 1- پروپانول است . کاربرد های گوناگون صنعتی و خانگی نیز دارد .

جنبه های کاربردی پروپانول آزمایشگاهی

پزشکی

الکل دناتوره شده ، ضد عفونی کننده ی دست و پد های ضد عفونی کننده معمولا یک محلول 60 تا 70 درصدی از ایزوپروپیل الکل در آب دارند . آب برای گشودن منافذ غشائی باکتری ها اهمیت دارد که نقش یک دریچه ی خروجی درونی برای ایزوپروپیل را دارند . یک محلول 75 درصدی v/v در اب ممکن است به عنوان ضد عفونی کننده ی دست به کار گرفته شود . ایزوپروپیل الکل به منظور یک خشک کننده ی آب برای ممانعت از التهاب گوش خارجی ، که به اسم گوش شناگر معروف است ، استفاده می شود .

آزمایشگاه

به عنوان یک نگهدارنده ی زیستی نمونه ، ایزوپروپیل الکل یک جایگزین غیر سمی نسبی برای فرمالدهید و سایر نگهدارنده های سنتزی مهیا می کند . محلول های 70 تا 99 درصد ایزوپروپیل الکل برای محافظت از نمونه ها مورد استفاده واقع می شوند .

ایزوپروپیل الکل اغلب اوقات در فرآیند استخراج DNA استفاده می شود . به محلول DNA بعد از سانتریفیوژ کردن DNA برای تبدیل DNA به رسوب به شکل یک گلوله ( پلت ) افزوده می شود . این کار امکان پذیر است چون DNA قادر به حل شدن در ایزوپروپیل الکل نیست .

قیمت پروپانول آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت پروپانول آزمایشگاهی  می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است