استات سرب ( IV ) یا تترا استات سرب یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی Pb(C2H3O2)4  و یک نمک سرب یا اسید استیک است . اغلب اوقات به شکل تجاری به صورت پایدار شده با اسید استیک موجود است .

استات سرب ( II ) (Pb(CH3COO)2) ، که با نام دی استات سرب ، plumbous acetate ، قند سرب ، نمک ساتورن  ( salt of Saturn ) و پودر گوالارد ( Goulard’s powder ) نیز شناخته می شود یک ترکیب شیمیایی شفاف سفید رنگ با مزه ی شیرین است . ساخت آن با ترکیب اکسید مس ( II ) با اسید استیک صورت می گیرد . نظیر سایر ترکیبات سرب ، این ترکیب نیز سمی است . استات سرب در آب و گلیسرین حلال است . با آب تری هیدرات شکل می دهد ، Pb(CH3COO)2·3H2O ، یک ماده شفاف مونو کلینیک سفید یا بی رنگ با قابلیت efflorescent ( در شیمی به مهاجرت یک نمک به سطح فلز متخلخل می گویند که در آن جا یک روکش شکل می دهد ) است . از این ماده به عنوان یک معرفی برای ساخت سایر ترکیبات سرب و به عنوان یک تثبیت کننده برای بعضی از رنگ ها استفاده می شود . در غلظت های کم ، این ماده جزء فعال اصلی در انواع رنگ های مو است . این ترکیب شیمیایی هم چنین به عنوان یک ماده ثابت کننده در صنعت چاپ بر روی پارچه و رنگرزی ، به عنوان یک خشک کننده در رنگ ها و لاک ها و در آماده سازی سایر ترکیبات سربی ، استفاده می شود . در قدیم از آن به عنوان یک شیرین کننده و برای مواد آرایشی استفاده می شده است .

کاربرد های استات سرب

کاربرد های پزشکی

محلول این ترکیب شیمیایی به شکل متداولی به عنوان مرهمی برای سر سینه های دردناک استفاده می شده است . در پزشکی مدرن ، برای مدت زمانی ، از آن به عنوان یک داروی قابض ( جمع کننده ) به شکل عصاره ی گوالارد استفاده می شده است .

از این ترکیب شیمیایی هم چنین برای درمان عشقه سمی استفاده می شده است .

کاربرد های صنعتی

کاغذ استات سرب ( II ) به منظور کشف گاز سمی سولفید هیدروژن استفاده می شود . این گاز با استات سرب ( II ) روی یک کاغذ آزمایش مرطوب واکنش می دهد تا رسوب خاکستری رنگ سولفید سرب ( III ) را شکل دهد .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی استات سرب مرک از کمپانی merck آلمان و نیز استات سرب سیگما آلدریچ موجودند

قیمت استات سرب ؛

برای اطلاع از قیمت سرب استات می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است