کلرید منگنز ( II ) یک سری ترکیبات با فرمول MnCl2(H2O)x را شرح می دهد که در آن حرف x می تواند 0 ، 2 یا 4 باشد . تیترا هیدرات متداول ترین شکل ” کلرید منگنز ( II ) ” است و با فرمول MnCl2·4H2O نشان داده می شود ، ولی شکل غیر آب دار و دی هیدرات MnCl2·2H2O  نیز شناخته شده اند . نظیر بسیاری از نمونه های منگنز ( II ) ، این نمک ها صورتی رنگ ، با ظاهری رنگ پریده هستند که مشخصه ی کمپلکس های فلزی انتصالی با پیکربندی های چرخش بالای d5 است .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

ویژگی های شیمیایی کلرید منگنز

این ترکیب شیمیایی بدون آب یک جامد پلیمری است که یک ساختار شبه کلرید کادمیوم لایه دار شده می پذیرد . این تترا هیدرات حاوی مولکول های 8 وجهی ترانس -Mn(H2O)4Cl2  است . این هیدرات در آب حل می شود تا محلول های اسیدی ملایمی با pH در حدود 4 شکل دهد .

کلرید منگنز یک اسید ضعیف لوئیس است که با یون های کلرید واکنش نشان می دهد تا یک سری جامد حاوی یون های زیر [MnCl3], [MnCl4]2− و [MnCl6]4− تولید کند . هم [MnCl3] و همMnCl4]2−  پلیمری هستند .

کاربرد های کلرید منگنز

کاربرد اصلی این ترکیب شیمیایی در تولید باتری های سلول خشک است . کلرید منگنز پیش ماده ای برای ترکیب متیل سیکلو پنتا دینیل تری کربونیل منگنز است .

کلرید منگنز در 31P-NMR به منظور مشخص سازی اندازه و لایه ای بودن وزیکول های فسفو لیپید استفاده می شود . زمانی که کلرید منگنز به یک محلول وزیکولار اضافه می شود ، یون های پارا مغناطیس Mn2+ رها می شوند ، در نهایت باعث آشفته سازی زمان ریلکسیشن گروه های فسفات فسفو لیپید ها و وسعت بخشی سیگنال رزونانس 31P می شوند . تنها فسفو لیپید های واقع شده در خارجی ترین تک لایه ی در معرض قرار گرفته با Mn2+ این وسیع شدگی را تجربه می کنند . این اثر برای وزیکول های چند لایه ناچیز است ولی برای وزیکول های بزرگ تک لایه ، یک کاهش در حدود 50 درصدی در شدت سیگنال مشاهده می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کلرید منگنز مرک از کمپانی merck آلمان و نیز کلرید منگنز سیگما آلدریچ موجودند .

قیمت کلرید منگنز ؛

برای اطلاع از قیمت منگنز کلرید می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است

در صورت نیاز می توانید درخواست تان را

به @tajhizyar2 یا شماره 09120228335 تلگرام نمایید

@tajhizyar2

لینک تلگرام