کلرید منگنز ( II ) یک سری ترکیبات با فرمول MnCl2(H2O)x را شرح می دهد که در آن حرف x می تواند 0 ، 2 یا 4 باشد . تیترا هیدرات متداول ترین شکل ” کلرید منگنز ( II ) ” است و با فرمول MnCl2·4H2O نشان داده می شود ، ولی شکل غیر آب دار و دی هیدرات MnCl2·2H2O  نیز شناخته شده اند . نظیر بسیاری از نمونه های منگنز ( II ) ، این نمک ها صورتی رنگ ، با ظاهری رنگ پریده هستند که مشخصه ی کمپلکس های فلزی انتصالی با پیکربندی های چرخش بالای d5 است .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

ویژگی های شیمیایی کلرید منگنز

این ترکیب شیمیایی بدون آب یک جامد پلیمری است که یک ساختار شبه کلرید کادمیوم لایه دار شده می پذیرد . این تترا هیدرات حاوی مولکول های 8 وجهی ترانس -Mn(H2O)4Cl2  است . این هیدرات در آب حل می شود تا محلول های اسیدی ملایمی با pH در حدود 4 شکل دهد .

کلرید منگنز یک اسید ضعیف لوئیس است که با یون های کلرید واکنش نشان می دهد تا یک سری جامد حاوی یون های زیر [MnCl3], [MnCl4]2− و [MnCl6]4− تولید کند . هم [MnCl3] و همMnCl4]2−  پلیمری هستند .

کاربرد های کلرید منگنز

کاربرد اصلی این ترکیب شیمیایی در تولید باتری های سلول خشک است . کلرید منگنز پیش ماده ای برای ترکیب متیل سیکلو پنتا دینیل تری کربونیل منگنز است .

کلرید منگنز در 31P-NMR به منظور مشخص سازی اندازه و لایه ای بودن وزیکول های فسفو لیپید استفاده می شود . زمانی که کلرید منگنز به یک محلول وزیکولار اضافه می شود ، یون های پارا مغناطیس Mn2+ رها می شوند ، در نهایت باعث آشفته سازی زمان ریلکسیشن گروه های فسفات فسفو لیپید ها و وسعت بخشی سیگنال رزونانس 31P می شوند . تنها فسفو لیپید های واقع شده در خارجی ترین تک لایه ی در معرض قرار گرفته با Mn2+ این وسیع شدگی را تجربه می کنند . این اثر برای وزیکول های چند لایه ناچیز است ولی برای وزیکول های بزرگ تک لایه ، یک کاهش در حدود 50 درصدی در شدت سیگنال مشاهده می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کلرید منگنز مرک از کمپانی merck آلمان و نیز کلرید منگنز سیگما آلدریچ موجودند .

قیمت کلرید منگنز ؛

برای اطلاع از قیمت منگنز کلرید می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دیدگاه ها بسته شده است