ماربل یک صخره ی دگردیسی شده است که ممکن است ورقه ورقه یا غیر ورقه ورقه باشد که از مواد معدنی کربنات دوباره کریستالی شده تشکیل شده است و متداول ترین شکل آن کالسیت یا دولومیت است . زمین شناسان از اصطلاح ” ماربل ” برای اشاره به سنگ آهک های دگردیسی شده استفاده می کنند ، گرچه سنگ تراشان از این اصطلاح به شکل وسیع تری به منظور در بر گرفتن سنگ آهک های غیر دگردیسی استفاده می کنند . از آن به طور متداولی برای مجسمه سازی و به عنوان یک ماده ی ساختمانی استفاده می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

کاربرد های ماربل

مجسمه سازی

نوع سفید آن به خاطر استفاده در مجسمه ها از زمان های گذشته مورد تحسین قرار گرفته است . این امتیاز تنها در رابطه با نرمی آن بوده است که باعث شده حکاکی بر روی آن آسان باشد ، و هم چنین ویژگی هایی نظیر ایزوتروپی و یک جوری و مقاومت نسبی نسبت به خرد شدن . هم چنین شاخص انکسار پایین کالسیت اجازه به نفود نور به میزان چندین میلی متر به سنگ قبل از این که به بیرون پخش شود ، می دهد که در نتیجه ظاهر مومی مانند و زنده ای به مجسمه های ماربلی ، از هر نوعی ، می دهد که به همین علت است که مجسمه تراشان این سنگ را برای مجسمه سازی ترجیح می دادند و هم چنان ترجیح می دهند .

ماربل ساختمانی

ماربل ساختمانی سنگی است که از کالسیت ، دولومیت یا سرپنتین تشکیل شده است که امکان صیقل دادن آن وجود دارد . در ساخت و ساز از اصطلاح ” ماربل ” برای هر صخره ی کالسیتی کریستالی مفید به عنوان سنگ ساختمانی ، استفاده می شود . به عنوان مثال ، ماربل Tennessee در واقع یک سنگ واره ی حجیم خاکستری تا صورتی رنگ است و سنگ آهک Ordovician شاه بلوطی است که زیست شناسان آن را Holston Formation می نامند .

اسم عشق آباد ، پایتخت ترکمنستان ، در سال 2013 در کتاب های رکورد های گینس به خاطر بیشترین تراکم ساختمان های ماربلی سفید رنگ ثبت شد .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی ماربل مرک از کمپانی merck آلمان و نیز ماربل سیگما آلدریچ موجودند

قیمت ماربل آزمایشگاهی ؛

برای اطلاع از قیمت ماربل می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است

در صورت نیاز می توانید درخواست تان را

به @tajhizyar2 یا شماره 09120228335 تلگرام نمایید

@tajhizyar2

لینک تلگرام