ماربل یک صخره ی دگردیسی شده است که ممکن است ورقه ورقه یا غیر ورقه ورقه باشد که از مواد معدنی کربنات دوباره کریستالی شده تشکیل شده است و متداول ترین شکل آن کالسیت یا دولومیت است . زمین شناسان از اصطلاح ” ماربل ” برای اشاره به سنگ آهک های دگردیسی شده استفاده می کنند ، گرچه سنگ تراشان از این اصطلاح به شکل وسیع تری به منظور در بر گرفتن سنگ آهک های غیر دگردیسی استفاده می کنند . از آن به طور متداولی برای مجسمه سازی و به عنوان یک ماده ی ساختمانی استفاده می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

کاربرد های ماربل

مجسمه سازی

نوع سفید آن به خاطر استفاده در مجسمه ها از زمان های گذشته مورد تحسین قرار گرفته است . این امتیاز تنها در رابطه با نرمی آن بوده است که باعث شده حکاکی بر روی آن آسان باشد ، و هم چنین ویژگی هایی نظیر ایزوتروپی و یک جوری و مقاومت نسبی نسبت به خرد شدن . هم چنین شاخص انکسار پایین کالسیت اجازه به نفود نور به میزان چندین میلی متر به سنگ قبل از این که به بیرون پخش شود ، می دهد که در نتیجه ظاهر مومی مانند و زنده ای به مجسمه های ماربلی ، از هر نوعی ، می دهد که به همین علت است که مجسمه تراشان این سنگ را برای مجسمه سازی ترجیح می دادند و هم چنان ترجیح می دهند .

ماربل ساختمانی

ماربل ساختمانی سنگی است که از کالسیت ، دولومیت یا سرپنتین تشکیل شده است که امکان صیقل دادن آن وجود دارد . در ساخت و ساز از اصطلاح ” ماربل ” برای هر صخره ی کالسیتی کریستالی مفید به عنوان سنگ ساختمانی ، استفاده می شود . به عنوان مثال ، ماربل Tennessee در واقع یک سنگ واره ی حجیم خاکستری تا صورتی رنگ است و سنگ آهک Ordovician شاه بلوطی است که زیست شناسان آن را Holston Formation می نامند .

اسم عشق آباد ، پایتخت ترکمنستان ، در سال 2013 در کتاب های رکورد های گینس به خاطر بیشترین تراکم ساختمان های ماربلی سفید رنگ ثبت شد .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی ماربل مرک از کمپانی merck آلمان و نیز ماربل سیگما آلدریچ موجودند

قیمت ماربل آزمایشگاهی ؛

برای اطلاع از قیمت ماربل می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

   

  دیدگاه ها بسته شده است