ارائه دهندگان این محصول 


جهت خرید این محصول می توانید درخواست تان را از طریق ایمیل یا پیامک زیر ارسال نمایید تا کارشناسان فروش در اسرع وقت نسبت به آن رسیدگی نمایند

ایمیل : info@Parsalab.com

پاسخگویی پیامکی و تلگرامی :  09196787718 

یدید جیوه ( II ) – HgI2 – یک ترکیب شیمیایی با ظاهری از کریستال های قرمز – نارنجی رنگ است . برخلاف کلرید جیوه این ترکیب به سختی در آب حل می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

شرایط / مواد

شامل : گرما ، نور ، برومید ها ، کلرید ها ، آموینا ، قلیا ها ، سیانید ها ، نمک های مس ، نمک های سرب ، یدوفرم و پروکسید هیدروژن .

ویژگی های یدید جیوه

یدید جیوه ( II ) ویژگی thermochromism را نشان می دهد یعنی : زمانی که در بالای 126 درجه ی سانتی گراد حرارت داده شود ، محتمل تغییر فازی از شکل آلفا کریستالین به یک شکل بتای زرد رنگ پریده ، تبدیل می شود . به دنبال خنک شدن نمونه ، این ماده کم کم رنگ اصلی اش را به دست می آورد . اغلب اوقات از آن برای نشان دادن قابلیت thermochromism استفاده می شود .

تولید یدید جیوه

جیوه ( II ) یدید با افزودن یک محلول آبی به یدید پتاسیم به یک محلول آبی کلرید جیوه ( II ) با هم زدن تولید می شود ، رسوب شکل گرفته صاف ، شسته و در دمای 70 درجه ی سانتی گراد خشک می شود .

کاربرد های یدید جیوه

جیوه ( II ) یدید به منظور آماده سازی معرف نسلر استفاده می شود ، به منظور کشف حضور آمونیاک .

یدید جیوه ( II ) یک ماده ی نیمه هادی است که در کشف اشعه ی ایکس و گاما و دستگاه های تصویر برداری عمل کننده در دمای اتاق ، استفاده می شود .

یدید جیوه ( II ) را می توان به شکل طبیعی فوق العاده نادر کوکینیت معدنی یدا کرد .

در دام پزشکی ، از جیوه ( II ) یدید در پماد های تاول ،  اگزوستوز و غیره استفاده می شود .

در بسیاری از واکنش ها به شکل رسوب ظاهر می شود .

جیوه ( II ) یدید یک ترکیب شیمیایی از جیوه و ید است . فرمول شیمیایی آن Hg2I2 می باشد . یک ترکیب حساس به نور که به سادگی به جیوه و HgI2 تجزیه می شود .

استفاده  از یدید جیوه در گذشته

یدید جیوه ( II ) ، که پروتیودید نامیده می شده است ، داروی بسیار متداولی بوده که در قرن 19 استفاده می شده است ، این دارو برای هر چیزی از بیماری کلیوی تا آکنه تجویز می شده است . هم چنین درمان انتخابی برای سفلیس بوده است . در بسیاری از داروخانه های دنیا بدون نیاز به نسخه ی پزشک آن را در اختیار افراد قرار می داده اند ، متداول ترین شکل آن ترکیبی از پروتیودید ، لیکوریس ، گلیسرین و مارشملو است .

 

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی یدید جیوه مرک از کمپانی merck آلمان و نیز یدید جیوه سیگما آلدریچ موجودند

 

قیمت یدید جیوه

برای اطلاع از قیمت جیوه یدید می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است