ارائه دهندگان این محصول 


متیل اورانژ یا متیل اورنج یک شناساگر pH است که به دفعات در تیتراسیون ها به علت تغییر رنگی متمایز و آشکار آن ، استفاده می شود . چون در pH متوسط اسیدی رنگ را تغییر می دهد ، معمولا در تیتراسیون ها برای اسید ها استفاده می شود . بر خلاف یک شناساگر جهانی ، متیل اورنج دارای طیف کاملی از تغییر رنگی نیست ، ولی یک نقطه ی انتهایی دقیق تر دارد . متیل اورانژ رنگ نارنجی را در محیط اسیدی و رنگ زرد را در محیط بازی نشان می دهد .

کاربرد متیل اورانژ

شناساگر رنگ ها

در یک محلولی که کمتر اسیدی می شود ، متیل اورنج از رنگ قرمز به نارنجی و در نهایت به رنگ زرد تغییر رنگ پیدا می کند و این روند در محلول هایی که اسیدی بودن آن ها افزایش می یابد ، به صورت عکس است . تغییر رنگی کامل در شرایط اسیدی رخ می دهد .

در یک اسید ، متیل اورنج قرمز رنگ و در یک محلول بازی ، زرد رنگ است . متیل اورنج دارای pHa برابر با 3.47 در آب در دمای 25 درجه ی سانتی گراد است .

سایر شناساگر ها

متیل اورانژ تغییر یافته ، یک شناساگر حاوی یک محلول از متیل اورنج و زایلن سیانول است که از رنگ خاکستری به سبز به دنبال هر چه بازی تر شدن محلول ، می گراید .

جنبه های ایمنی

متیل اورانژ دارای ویژگی های موتاژنی است . از تماس مستقیم با آن باید دوری کرد .

این مولکول نور آبی – سبز را جذب می کند که باعث می شود محلول آن قرمز رنگ شود . دقت کنید که نیتروژن دارای بار مثبت در یک پیوند دوتایی درگیر است .

شکل بازی متیل اورانژ ، یک یون هیدروژن از پل ارتباطی -NN-  بین حلقه ها حذف می شود و الکترون هایی که به منظور اتصال به هیدروژن قبلا به کار گرفته شده اند بار مثبت روی نیتروژن انتهایی را خنثی می کنند ، تا دیگر قادر به برقراری پیوند pi نباشد . محلول های متیل اورنج در محلول قلیایی زرد رنگ ظاهر می شوند .

 

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی متیل اورانژ مرک از کمپانی merck آلمان و نیز متیل اورانژ سیگما آلدریچ موجودند

قیمت متیل اورانژ ؛

برای اطلاع از قیمت متیل اورانژ می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است