ارائه دهندگان این محصول 


متیل اورانژ یا متیل اورنج یک شناساگر pH است که به دفعات در تیتراسیون ها به علت تغییر رنگی متمایز و آشکار آن ، استفاده می شود . چون در pH متوسط اسیدی رنگ را تغییر می دهد ، معمولا در تیتراسیون ها برای اسید ها استفاده می شود . بر خلاف یک شناساگر جهانی ، متیل اورنج دارای طیف کاملی از تغییر رنگی نیست ، ولی یک نقطه ی انتهایی دقیق تر دارد . متیل اورانژ رنگ نارنجی را در محیط اسیدی و رنگ زرد را در محیط بازی نشان می دهد .

 

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

کاربرد متیل اورانژ

شناساگر رنگ ها

در یک محلولی که کمتر اسیدی می شود ، متیل اورنج از رنگ قرمز به نارنجی و در نهایت به رنگ زرد تغییر رنگ پیدا می کند و این روند در محلول هایی که اسیدی بودن آن ها افزایش می یابد ، به صورت عکس است . تغییر رنگی کامل در شرایط اسیدی رخ می دهد .

در یک اسید ، متیل اورنج قرمز رنگ و در یک محلول بازی ، زرد رنگ است . متیل اورنج دارای pHa برابر با 3.47 در آب در دمای 25 درجه ی سانتی گراد است .

سایر شناساگر ها

متیل اورانژ تغییر یافته ، یک شناساگر حاوی یک محلول از متیل اورنج و زایلن سیانول است که از رنگ خاکستری به سبز به دنبال هر چه بازی تر شدن محلول ، می گراید .

جنبه های ایمنی

متیل اورانژ دارای ویژگی های موتاژنی است . از تماس مستقیم با آن باید دوری کرد .

این مولکول نور آبی – سبز را جذب می کند که باعث می شود محلول آن قرمز رنگ شود . دقت کنید که نیتروژن دارای بار مثبت در یک پیوند دوتایی درگیر است .

شکل بازی متیل اورانژ ، یک یون هیدروژن از پل ارتباطی -NN-  بین حلقه ها حذف می شود و الکترون هایی که به منظور اتصال به هیدروژن قبلا به کار گرفته شده اند بار مثبت روی نیتروژن انتهایی را خنثی می کنند ، تا دیگر قادر به برقراری پیوند pi نباشد . محلول های متیل اورنج در محلول قلیایی زرد رنگ ظاهر می شوند .

 

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی متیل اورانژ مرک از کمپانی merck آلمان و نیز متیل اورانژ سیگما آلدریچ موجودند

 

قیمت متیل اورانژ

برای اطلاع از قیمت متیل اورانژ می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 4.9 stars
   4.9 / 5 (6 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است