میکروپلیت یا چند چاله ای ، یک صفحه ی صاف با چند ” حفره ” است که برای لوله های آزمایش کوچک استفاده می شود. میکروپلیت تبدیل به یکی از ابزار های استاندارد در تحقیقات آنالیزی و آزمایشگاه های تست های تشخیصی بالینی شده است. یک استفاده ی بسیار متداول از آن در روش های ایمونو سوربنت ( ELISA ) می باشد که اساس اکثر آزمایش های تشخیصی پزشکی در انسان ها و حیوانات می باشد.

هر چاله ی یک میکروپلیت معمولا چیزی بین نانو لیتر تا چندین میلی لیتر مایع را در خود نگه می دارد. از آن ها می توان برای ذخیره سازی پودر خشک یا به عنوان محفظه هایی برای پشتیبانی از جا گذاری لوله ی شیشه ای استفاده کرد. چاله ها یا می توانند دایره ای یا مربعی شکل باشند. برای موارد کاربردی در رابطه با ذخیره ی ترکیبات ، چاله های مربعی شکل با در پوش هایی که به خوبی جفت و جور می شوند و سیلیکونی هستند ترجیح داده می شوند. میکروپلیت ها را می توان برای مدت زمان های طولانی در دماهای پایین نگهداری کرد ، می توان برای افزایش سرعت تبخیر حلال از چاله هایشان آن ها را گرما و حتی می توان با فویل یا فیلم شفاف تحت تاثیر حرارت قرار داد. میکروپلیت ها با لایه ای از مواد صافی که درون آن ها قرار داده شده است در اوایل دهه ی 80 توسط چندین کمپانی شکل گرفتند ، و امروزه ، برای هر گونه کاربردی در تحقیقات علوم زیستی از آن ها استفاده می شود که شامل مواردی نظیر فیلتراسیون ، جدا سازی ، کشف اپتیکال ، ذخیره سازی ، مخلوط کردن واکنش ، کشت سلول و کشف فعالیت ضد میکروبی می شود.

رشد روز افزون تحقیقات مرتبط با سلول های زنده منجر به تولید طیف جدیدی از میکروپلیت ها می شود که مخصوص کشت بافت می باشند. سطح این محصولات با استفاده از یک تخلیه ی پلاسمای اکسیژن تحت تغییر قرار گرفته است تا سطح آن ها بیشتر آب دوست باشد تا به واسطه ی آن رشد سلول های چسبنده روی سطح آسان تر شود که در غیر این صورت شدیدا آب گریز خواهند بود.

یک تعداد از کمپانی ها ربات هایی خاص کنترل و جا به جایی میکروپلیت ها ساخته اند. این ربات ها ممکن است کنترل کننده های مایع باشند که نمونه های مایع را از این پلیت ها به بیرون می کشند یا ممکن است به اصطلاح ” حرکت دهنده های پلیت ” باشند که آن ها را بین ابزار های آزمایشگاهی انتقال می دهند ، یا هتل های پلیت برای نگهداری کردن طولانی مدت تر آن ها ، شستشو دهنده های پلیت برای پردازش پلیت ها ، مهر و موم کن های گرمایی پلیت برای به کار گیری درز گیر های حرارتی ، باز کننده های پلیت برای از بین بردن درز گیر های حرارتی ، یا انکوباتور های میکروپلیت برای مطمئن شدن از وجود گرمایی پایدار و مداوم در طول آزمایش باشند. کمپانی های سازنده ی ابزار آزمایشگاهی چیزی به اسم plate readers ( مطالعه کنندگان پلیت ) طراحی کرده اند که می توانند وقایع فیزیکی ، شیمیایی و زیستی خاصی را در نمونه هایی که در این پلیت ها قرار گرفته اند ، مطالعه و کشف کنند.

 

قیمت میکروپلیت آزمایشگاهی ؛

برای اطلاع از قیمت میکروپلیت می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دیدگاهتان را بنویسید