لیست شرکت های ارائه دهنده ی لامپ میکروسکوپ


لامپ میکروسکوپ

لامپ میکروسکوپ

افرادی که اوایل از میکروسکوپ استفاده می کردند برای استفاده از چراغ های نفتی  و نور طبیعی خورشید برای فراهم سازی یک منبع نوری خارجی برای میکروسکوپ های اولیه خود به عنوان لامپ میکروسکوپ (که اغلب خیلی هم دقیق بودند) تکیه می کردند. آن ها اغلب از روش های ابتکاری برای گرد هم آوری نور، نظیر انعکاس نور از یک تخته سفید بزرگ یا انکسار نور در یک روز ابری استفاده می کردند. متاسفانه این روش ها به شکل قابل اعتمادی نور فراهم نمی کرد و به طور دایم باعث باز شدن عدسی نوری و در نتیجه ایجاد روشنایی زننده، به نوعی نظیر نور افکن، می شد.

میکروسکوپ های مدرن معمولا دارای یک منبع نوری کامل هستند که می توان آن را تا یک درجه نسبتا بالا می توان کنترل کرد. متداول ترین منبع نوری برای میکروسکوپ های امروزی یک لامپ تنگستن-هالوژنی رشته ای است که در مکانی قرار گرفته است که نور را از میان عدسی های جمع آوری کننده نور و به داخل متمرکز کننده نور می تاباند. ولتاژ این نوع از لامپ میکروسکوپ از طریق یک روستات تغییر پذیر کنترل می شود که معمولا در داخل پایه میکروسکوپ قرار داده می شود. یک نوع متداول لامپ میکروسکوپ و محل قرارگیری آن در شکل 1 نشان داده شده است. لامپ از نوع تنگستن-هالوژنی است که ولتاژ جریان مستقیم آن 12 ولت است و تا 100 وات برق در این لامپ میکروسکوپ برای روشنایی تولید می کند.
ولتاژ لامپ میکروسکوپ از طریق یک منبع تغذیه جریان مستقیم کنترل می شود که اغلب اوقات داخل میکروسکوپ قرار داده می شود، به همراه یک دسته کنترل ولتاژ که معمولا پتانسیل سنجی است که در محلی بر روی پایه میکروسکوپ سوار شده است. این لامپ ها در طول کار مقدار زیادی گرما ایجاد می کنند و در محل قرار گیری آن ها چندین لایه گرما گیر وجود دارد که به پخش گرمای اضافی ( و خنک سازی ) کمک می کنند. موقعیت لامپ میکروسکوپ توسط یک سری دستگیره در کنار محل قرارگیری منبع نور کنترل می شود یا از قبل در مرکز قرار داده می شود. نور آمده از سمت محل قرارگیری لامپ به داخل میکروسکوپ از طریق عدسی های جمع آوری کننده ( شکل 1) و سپس به طور دایم توسط یک پخش کننده ی شیشه ای، قبل از اینکه بر روی دیافراگم روزنه متمرکز کننده نور متمرکز شود، هدایت می شود.

لامپ های رشته ای

طیف گستره نور در لامپ میکروسکوپ

طیف گستره نور در لامپ میکروسکوپ

لامپ های رشته ای که پایه و اساس آن تنگستن است به استثنای آن دسته از منابع نوری که در تحقیقات انجام شده توسط میکروسکوپ های فلورسانتی استفاده می شده، جزو اولین منابع نوری و اولین لامپ میکروسکوپ در میکروسکوپ های مدرن استفاده شده است. این دست از لامپ میکروسکوپ رادیاتور های گرمایی هستند که یک طیف پیوسته از نور را که وسعت آن از 300 نانومتر تا 1200 تا 1400 نانومتر است به بیرون منتشر می کنند، بطوریکه اکثریت شدت طول موج آن ها در ناحیه 600 تا 1200 نانومتری همانطور که در شکل 2 نشان داده شده است، قرار می گیرد.لامپ های تنگستنی ( اما نه هالوژن-تنگستنی) از نظر عملکرد مشابه با لامپ میکروسکوپ نوری ای هستندکه در میکروسکوپ قرار داده می شدند و نظیر آن ها چندین نقطه ضعف دارند نظیر اینکه با بالا رفتن عمر آن شدت نور آن لامپ میکروسکوپ کاهش می یابد و پوشش داخلی آن  سیاه می شود، چون تنگستن بخار شده کم کم ته نشین می شود.

لامپ های تنگستنی

لامپ های تنگستنی از نظر طراحی ساخت بسیار متفاوت هستند و مجموعه متنوع نمونه های عرضه شده توسط کارخانه ها دارای شکل های مختلف، انواع مختلف آرایش رشته ها و نحوه قرار گیری آن ها، می باشند. این لامپ ها در اکثر میکروسکوپ های ساخته شده در ژاپن، ایالت متحده، اروپای غربی استفاده می شوند. لامپ های هالوژنی-تنگستنی دارای حباب های بهم فشرده هستند که به نسبت لامپ های رشته ای معمولی یک سری مزیت ها دارند، بارز ترین آن ها نور عالی، ابعاد کوچکتر، یکنواختی روشنایی، عمر طولانی آن لامپ میکروسکوپ و به مراتب به صرفه تر بودن از نظر اقتصادی است.

 

 

قیمت لامپ میکروسکوپ ؛

برای اطلاع از قیمت لامپ میکروسکوپ می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاهتان را بنویسید