انتخاب نوع تیغ میکروتوم بستگی به مواد و آماده سازی نمونه ها و هم چنین پیش نیاز های نهایی نمونه ( نظیر ضخامت برش و کیفیت آن ) دارد .

طراحی تیغ میکروتوم و انواع برش

به طور کلی ، تیغ میکروتوم بر اساس شکل تیغ  آنها دسته بندی می شوند که ممکن است در یکی از دسته های مقعر صفحه ای ، سه گوش یا قلمی شکل قرار می گیرد .

تیغ میکروتوم مقعر صفحه ای بی نهایت تیز ولی بسیار ظریف نیز می باشند و بنابراین تنها در رابطه با نمونه های بسیار نرم به کار گرفته می شوند . تیغ های سه گوش تا حدی پایدار تر می باشند و از آن ها در رابطه با موادی که نسبتا سخت هستند نظیر برش نمونه اپوکسی یا سیروژنیک ، استفاده می شود . در نهایت تیغ نوع قلمی با داشتن لبه ی ضخیمی که دارد باعث بالا رفتن میزان پایداری تیغ می شود ولی در عین حال میزان قدرت لازم برای برش بسیار بیشتر خواهد بود .

برای اولترا میکروتوم ها ، تیغ های الماس یا شیشه ای نیاز هستند ، در نتیجه پهنای برش تیغ در حد چند میلی متر است و در نتیجه به نسبت تیغ میکروتوم  از نوع کلاسیک به شکل بارزی کوچک تر می باشد . تیغ های شیشه ای معمولا توسط میله های شیشه ای ظریفی با استفاده از دستگاه های شکاف دهنده ی ” تیغ ساز ” ساخته می شوند . تیغ های شیشه ای ممکن است برای آماده سازی اولیه ی نمونه به کار گرفته شوند در حالی که از تیغ های الماسی برای برش دادن نهایی استفاده می شود . تیغ های شیشه ای ممکن است دارای کانال های کوچکی باشند که توسط نوار پلاستیکی ایجاد شده اند که با آب ، به منظور شناور شدن نمونه برای جمع آوری در زمانی دیگر ، پر می شوند . تیغ های الماسی ممکن است به نحوی ساخته شوند که دارای چنین کانالی باشند و در نتیجه اجازه به انجام چنین روش جمع آوری دهند .

توصیه هایی در رابطه با استفاده از تیغ میکروتوم

1 )  به منظور به حداکثر رسانی میزان تیزی لبه ی تیغ ، از یک تیغ قدیمی برای تراشیدن اولین قطعه ی تیغ خود استفاده کنید .

2 ) برای به حداکثر رساندن کارآیی برش تیغ به صورت دائم پارافین را از روی قسمت جلو و عقب تیغ حذف کنید .

3 ) بسته به ساختار بافتی که باید برش دهید ، ممکن است قادر به استفاده از طرف دیگر تیغ باشید تا عمر آن طولانی تر شود .

4 ) تنظیم تیغ در زاویه ی آزاد مناسب نه تنها به شکل بارزی نتیجه ای که می گیرید را بهتر می کند بلکه عمر لبه ی تیغ را نیز بالا می برد .

5 ) لبه ی تیغ میکروتوم خود را تیز نگه دارید . حتی با مهارت ترین تکنولوژیست ها نمی توانند بر مشکلات ایجاد شده توسط یک تیغ کند یا ضعیف غلبه کنند .

6 ) بر اساس زاویه ی حاده به دست آمده در فرآیند دوباره شایسته سازی ، ما زاویه ی آزادی بین 6 و 8 درجه را پیشنهاد می کنیم .

7 ) زمانی که تیغ شما به بلوغ ابعادی خود می رسد یعنی پهنای سطح تیغ کمتر از 7/8 یک اینچ است ، استوار کردن تیغ در پایه مشکل است . قرار دادن یک قلم شش ضلعی در پایه ی تیغ در پایه نقش یک پر کننده را خواهد داشت و پشتیبانی لازم را برای آن فراهم خواهد کرد .

 

قیمت تیغ میکروتوم

برای اطلاع از قیمت تیغ  میکروتوم می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است