پارافیلم یک فیلم پارافینی پلاستیکی است که پشت آن را سطحی پلاستیکی در بر گرفته است و توسط کمپانی Bemis NA که در شهر Neenah واقع شده است تولید می شود و اساسا در آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا از آن برای مهر و موم کردن یا محافظت از ظروف (نظیر بالن ها یا کووت) استفاده می شود. پارافیلم ماده ای هادی، قابل انعطاف، مقاوم به آب، بی بو، نیمه شفاف و ترمو پلاستیک (گرما نرم) است.

هم چنین از آن برای مهر و موم کردن بیشتر یک ظرف درب دار برای محافظت از آن در برابر آلودگی رطوبتی و هوایی برای نگه داری بلند مدت استفاده می شود. گرچه هم چنین ادعا می شود که پارافیلم در گذشت زمان با در معرض قرار گیری با هوا و نور تجزیه می شود و به عنوان یک مهر و موم کننده ی دراز مدت استفاده نمی شود.

پارافیلم از آنجایی که ترمو پلاستیک است ، برای استفاده در اتوکلاو امن نیست.

حلال های فرار آلی پارافیلم را حل می کنند. پارافیلم توسط بعضی از افرادی که مدل سازی می کنند به عنوان یک ماده ی پوششی در طول رنگ پاشی به علت عدم وجود قابلیت چسبندگی اش که می تواند نتیجه ی کار را از بین ببرد ، استفاده می شود.

باغبان ها گاهی اوقات از نوار پیوند زنی پارافیلم برای عمل پیوند زدن استفاده می کنند. از چندین نوار پیوند زنی برای قرار گرفتن حول پیوند استفاده می شود تا آن را در بین خود نگه دارد و مانع خشک شدن آن شود. حشره شناس ها نیز از پارافیلم به عنوان غشایی برای تغذیه ی حشرات هماتوفاگوس نظیر پشته ها و ساس هایی که در آزمایشگاه پرورش داده می شوند ، استفاده می کنند.

یکی از کاربرد های جدید پارافیلم هم چنین ساخت دستگاه microfluidic است که اساس آن کاغذی است. این دستگاه ها یک راه مناسب برای شبیه سازی عمل تشخیص بیماری ها در نزدیکی محل مراقبت از بیمار با هزینه ی کم برای کشور های در حال توسعه و مناطقی است که ابزار پزشکی در آن جا گران و در دسترس نمی باشد.

 

قیمت پارافیلم آزمایشگاهی ؛

برای اطلاع از قیمت پارافیلم آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دیدگاه ها بسته شده است