ارائه دهندگان این محصول 


کاغذ PH

کاغذ PH رولی ( تورنسل )

کاغذ PH یا کاغذ تورنسل ( کاغذ پی اچ ) یکی از مواد شناساگر برای سنجش اسید و باز در آزمایشگاه است، کاغذ PH برای اندازه گیری درجه اسیدی یا بازی بودن محلولها و مایعات به کار می رود.
PH یک محلول، پارامتری برای نمایش میزان غلظت یون H+ در محلول هاست و این عدد می تواند از  0 تا 14 متغیر باشد، که 0 نشان دهنده ی قوی ترین اسید و 14 معرف قوی ترین باز می باشد و 7 نیز ph آب خالص را نشان می دهد.
برای نمایش طیف اعداد 0 تا 14 از طیف رنگین کمان استفاده ی کنند بدین صورت که 0 را با قرمز و 14 را با رنگ آبی تیره (مایل به بنفش) نمایش می دهند.

طرز کار کاغذ PH

در کاغذ پ هاش مواد معرف یا شناساگر وجود دارند که در واکنش با اسید و باز تغییر رنگ می دهند و به گونه ای از این خاصیت تغییر رنگ در کاغذ تورنسل  کاغذ لیتموس استفاده شده است که به شکل زیر هر رنگ معرف یک PH باشد.

جدول رنگ کاغذ PH

رنگ های کاغذ PH

دقت این کاغذ در مقایسه با پی اچ متر های دیجیتال پایینتر است، اما بدلیل راحتی استفاده از آنها در هر محیطی ( عدم نیاز به الکترود PH و دستگاه PH متر برای تفسیر دیجیتال اطلاعات ) و قیمت پایین آن هنوز هم تقاضای زیادی در بازار لوازم آزمایشگاهی دارد.

کاغذ PH تک استریپ

کاغذ پی اچ تک استریپ

این کاغذها در انواع رولی و تک اسریپ و برای اندازه گیری محدوده های مختلف PH با دقت های گونگون ساخته می شوند، برای مثال بعضی از انواع کاغذ پی اچ فقط برای اندازه گیری گستره بازها یعنی از 7 تا 14 و بعضی دیگر برای اندازه گیری محوده اسیدی یعنی PH از 0 تا 7 می باشند و نیز برخی برای اندازه گیری طیفی از اسید و باز به کار می روند، مانند کاغذ پی اچ 0 تا 14.

روش استفاده از کاغذ PH

برای استفاده از کاغذ پی اچ ابتدا باید یک استریپ از کاغذ (یا اگر رولی بود یک تکه ی نزدیک به 5 یا 6 سانیتمتری) متناسب با رنج تخمینی PH برای محلول مورد نظرتان را انتخاب کنید سپس کاغذ را داخل محلول مورد آزمایش فرو می برید و پس از 2 ثانیه بیرون آورده و صبر می کنید تا کاغذ PH تغییر رنگ دهد و در آخر رنگ کاغذ را با طیف رنگی راهنمای آن مقایشه می کنید تا PH محلول مشخص شود

 

 

قیمت کاغذ ph

برای اطلاع از قیمت کاغذ ph سنج می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

   

  • امتیاز کلی
  • Rated 3.3 stars
   3.3 / 5 (52 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است