ارائه دهندگان این محصول 


فنانترولین ( phen ) یک ترکیب آلی هتروسیکلیک است . جامدی سفید رنگ که در حلال های آلی حل می شود . از آن به عنوان یک لیگاند در کمپلکس شیمیایی استفاده می شود  چون کمپلکس های قوی با اکثر یون های فلزی شکل می دهد .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

سنتز فنانترولین

فنانترولین ممکن است توسط دو واکنش متوالی Skraup گلیسرول با o – فنیلن دی آمین مهیا شود که تحت کاتالیز سولفوریک اسید و یک عامل اکسید کننده قرار می گیرد که از قدیم اسید آرسنیک آبی یا نیترو بنزن بوده است . دهیدراسیون گلیسرول باعث ایجاد آکرولین می شود که با آمین به دنبال یک فرآیند حلقوی شدن چگالیده می شود .

کمپلکس شیمیایی فنانترولین

در رابطه با خصوصیات کمپلکس شیمیایی آن ، فنانترولین مشابه با 2,2′-bipyridine است ولی پیوند محکم تری به فلزات دارد از آن جایی که کی لیت کردن اهدا کننده های نیتروژنی از پیش سازماندهی شده است . بسیاری از کمپلکس های homoleptic  ( ترکیب فلزی که تمامی لیگاند های آن یکسان است ) شناخته شده اند . موردی که به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته [Fe(phen)3]2+ است که ” ferroin ” نامیده می شود . این کمپلکس برای تعیین فوتومتری Fe ( II ) استفاده می شده است . از آن به عنوان یک شناساگر اکسایش کاهش با پتانسیل استاندارد +1.06 ولت استفاده می شود . شکل آهنی کاهش یافته دارای یک رنگ قرمز عمیق است و شکل اکسید شده به رنگ آبی روشن می باشد . کمپلکس صورتی رنگ [Ni(phen)3]2+ به ایزومر های Δ و Λ خود حل شده است . مس ( I ) ، [Cu(phen)2]+ را شکل می دهد که لومینسان است .

کاربرد فنانترولین

شیمی معدنی زیستی

آنالوگ ferroin یعنی [Ru(phen)3]2+  خیلی وقت است که مشخص شده یک فعال زیستی است .

1,10 – فنانترولین یک بازدارنده متالو پپتیداز ها است ، به نحوی که یکی از اولین موارد مشاهده شده در کربوکسی پیپتیداز A گزارش شده است . جلوی فعالیت این آنزیم را گرفتن توسط حذف و کی لیت کردن یون فلز مورد نیاز برای فعالیت کاتالیزوری صورت می گیرد که یک آپو آنزیم غیر فعال بر جا می گذارد . – فنان ترولین به طور کلی متالو پپتیداز های روی را هدف می گیرد  و میل ترکیبی کمی با کلیسم دارد .

به عنوان شناساگری برای معرف های آلکیل لیتیوم

معرف های آلکیل لیتیوم مشتقات عمیقا رنگی از فنانترولین هستند . محتوای آلکیل لیتیوم محلول ها را می توان توسط به کار گیری چنین معرف هایی با مقادیر کمی فنان ترولین و به دنبال آن انجام تیتراسیون با الکل ها مشخص کرد که مشخصه ی پایان تیتراسیون بی رنگ بودن آن است . معرف های گریگنارد ممکن است به شیوه ی مشابهی مورد تیتراسیون واقع شوند .

 

 

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی فنانترولین مرک از کمپانی merck آلمان و نیز فنانترولین سیگما آلدریچ موجودند

قیمت فنانترولین

برای اطلاع از قیمت فنانترولین می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است