ارائه دهندگان این محصول 


فنانترولین ( phen ) یک ترکیب آلی هتروسیکلیک است . جامدی سفید رنگ که در حلال های آلی حل می شود . از آن به عنوان یک لیگاند در کمپلکس شیمیایی استفاده می شود  چون کمپلکس های قوی با اکثر یون های فلزی شکل می دهد .

سنتز فنانترولین

فنانترولین ممکن است توسط دو واکنش متوالی Skraup گلیسرول با o – فنیلن دی آمین مهیا شود که تحت کاتالیز سولفوریک اسید و یک عامل اکسید کننده قرار می گیرد که از قدیم اسید آرسنیک آبی یا نیترو بنزن بوده است . دهیدراسیون گلیسرول باعث ایجاد آکرولین می شود که با آمین به دنبال یک فرآیند حلقوی شدن چگالیده می شود .

کمپلکس شیمیایی فنانترولین

در رابطه با خصوصیات کمپلکس شیمیایی آن ، فنانترولین مشابه با 2,2′-bipyridine است ولی پیوند محکم تری به فلزات دارد از آن جایی که کی لیت کردن اهدا کننده های نیتروژنی از پیش سازماندهی شده است . بسیاری از کمپلکس های homoleptic  ( ترکیب فلزی که تمامی لیگاند های آن یکسان است ) شناخته شده اند . موردی که به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته [Fe(phen)3]2+ است که ” ferroin ” نامیده می شود . این کمپلکس برای تعیین فوتومتری Fe ( II ) استفاده می شده است . از آن به عنوان یک شناساگر اکسایش کاهش با پتانسیل استاندارد +1.06 ولت استفاده می شود . شکل آهنی کاهش یافته دارای یک رنگ قرمز عمیق است و شکل اکسید شده به رنگ آبی روشن می باشد . کمپلکس صورتی رنگ [Ni(phen)3]2+ به ایزومر های Δ و Λ خود حل شده است . مس ( I ) ، [Cu(phen)2]+ را شکل می دهد که لومینسان است .

کاربرد فنانترولین

شیمی معدنی زیستی

آنالوگ ferroin یعنی [Ru(phen)3]2+  خیلی وقت است که مشخص شده یک فعال زیستی است .

1,10 – فنانترولین یک بازدارنده متالو پپتیداز ها است ، به نحوی که یکی از اولین موارد مشاهده شده در کربوکسی پیپتیداز A گزارش شده است . جلوی فعالیت این آنزیم را گرفتن توسط حذف و کی لیت کردن یون فلز مورد نیاز برای فعالیت کاتالیزوری صورت می گیرد که یک آپو آنزیم غیر فعال بر جا می گذارد . – فنان ترولین به طور کلی متالو پپتیداز های روی را هدف می گیرد  و میل ترکیبی کمی با کلیسم دارد .

به عنوان شناساگری برای معرف های آلکیل لیتیوم

معرف های آلکیل لیتیوم مشتقات عمیقا رنگی از فنانترولین هستند . محتوای آلکیل لیتیوم محلول ها را می توان توسط به کار گیری چنین معرف هایی با مقادیر کمی فنان ترولین و به دنبال آن انجام تیتراسیون با الکل ها مشخص کرد که مشخصه ی پایان تیتراسیون بی رنگ بودن آن است . معرف های گریگنارد ممکن است به شیوه ی مشابهی مورد تیتراسیون واقع شوند .

 

 

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی فنانترولین مرک از کمپانی merck آلمان و نیز فنانترولین سیگما آلدریچ موجودند

قیمت فنانترولین ؛

برای اطلاع از قیمت فنانترولین می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است