ارائه دهندگان این محصول 


فنل رد ( که به نام فنل سولفون فتالئین یا PSP نیز شناخته می شود ) یک شناساگر pH است که به طور متداولی در آزمایشگاه های زیست سلولی استفاده می شود .

کاربرد فنل رد

شناساگری برای کشت های سلولی

اکثر بافت های زنده در یک pH نزدیک به حد خنثی ، یعنی نزدیک به 7 ، می توانند عملکرد داشته باشند . pH خون به عنوان مثال در محدوده ی 7.35 تا 7.45 قرار دارد . زمانی که سلول ها در کشت بافت رشد داده می شوند ، محیط کشتی که آن ها در آن رشد می کنند از نظر pH به pH فیزیولوژیکی نزدیک نگه داشته می شود . یک مقدار اندک فنل رد اضافه شده به این محیط کشت تحت شرایط عادی رنگی قرمز – صوتی خواهد داشت . معمولا برای کشت سلول 15 mg/l استفاده می شود .

در صورت بروز مشکل ، یعنی محصولات اضافی و بدون مصرف ایجاد شده توسط سلول های در حال مرگ یا بیش از حد رشد کردن آلاینده هایی که باعث تغییر در pH شود ، منجر به تغییر در رنگ شناساگر می شوند . به عنوان مثال ، محیط کشت حاوی سلول های پستاندارانی که با سرعت نسبتا آهسته تقسیم می شوند می تواند سریعا توسط آلاینده های باکتریایی پوشانده شود . این امر معمولا منجر به یک اسیدی شدن محیط می شود و در نتیجه رنگ آن به زردی می گراید . بسیاری از زیست شناسان از این راه به منظور بررسی سریع سلامت محیط های کشت بافتی استفاده می کنند .

استفاده در کیت های تست استخر های شنا

فنل رد ، که گاهی اوقات با اسم متفاوتی برچسب گذاری می شود ، نظیر ” Guardex Solution #2 ” ، به عنوان یک شناساگر pH در کیت های تست استخر شنا به کار گرفته می شود .

کلرین می تواند منجر به سفید کردن رنگ در عدم حضور تیوسولفات به منظور جلوگیری از اکسیده شدن کلرین شود . سطوح بالایی از برومین می توانند فنل رد را به برومو فنل رد ( دی برومو فنل سولفون فتالئین ، که pKa پایین آورده شده ی آن منجر به شکل گیری شناساگری با محدوده ی pH تغییر یافته در جهت اسیدی می شود – آب در pH برابر با 6.8 در تست در pH 7.5 ظاهر خواهد شد ) تبدیل کنند .

 

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی فنل رد مرک از کمپانی merck آلمان و نیز فنل رد سیگما آلدریچ موجودند

قیمت فنل رد ؛

برای اطلاع از قیمت فنل رد می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است