ارائه دهندگان این محصول 


فنل رد ( که به نام فنل سولفون فتالئین یا PSP نیز شناخته می شود ) یک شناساگر pH است که به طور متداولی در آزمایشگاه های زیست سلولی استفاده می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

کاربرد فنل رد

شناساگری برای کشت های سلولی

اکثر بافت های زنده در یک pH نزدیک به حد خنثی ، یعنی نزدیک به 7 ، می توانند عملکرد داشته باشند . pH خون به عنوان مثال در محدوده ی 7.35 تا 7.45 قرار دارد . زمانی که سلول ها در کشت بافت رشد داده می شوند ، محیط کشتی که آن ها در آن رشد می کنند از نظر pH به pH فیزیولوژیکی نزدیک نگه داشته می شود . یک مقدار اندک فنل رد اضافه شده به این محیط کشت تحت شرایط عادی رنگی قرمز – صوتی خواهد داشت . معمولا برای کشت سلول 15 mg/l استفاده می شود .

در صورت بروز مشکل ، یعنی محصولات اضافی و بدون مصرف ایجاد شده توسط سلول های در حال مرگ یا بیش از حد رشد کردن آلاینده هایی که باعث تغییر در pH شود ، منجر به تغییر در رنگ شناساگر می شوند . به عنوان مثال ، محیط کشت حاوی سلول های پستاندارانی که با سرعت نسبتا آهسته تقسیم می شوند می تواند سریعا توسط آلاینده های باکتریایی پوشانده شود . این امر معمولا منجر به یک اسیدی شدن محیط می شود و در نتیجه رنگ آن به زردی می گراید . بسیاری از زیست شناسان از این راه به منظور بررسی سریع سلامت محیط های کشت بافتی استفاده می کنند .

استفاده در کیت های تست استخر های شنا

فنل رد ، که گاهی اوقات با اسم متفاوتی برچسب گذاری می شود ، نظیر ” Guardex Solution #2 ” ، به عنوان یک شناساگر pH در کیت های تست استخر شنا به کار گرفته می شود .

کلرین می تواند منجر به سفید کردن رنگ در عدم حضور تیوسولفات به منظور جلوگیری از اکسیده شدن کلرین شود . سطوح بالایی از برومین می توانند فنل رد را به برومو فنل رد ( دی برومو فنل سولفون فتالئین ، که pKa پایین آورده شده ی آن منجر به شکل گیری شناساگری با محدوده ی pH تغییر یافته در جهت اسیدی می شود – آب در pH برابر با 6.8 در تست در pH 7.5 ظاهر خواهد شد ) تبدیل کنند .

 

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی فنل رد مرک از کمپانی merck آلمان و نیز فنل رد سیگما آلدریچ موجودند

قیمت فنل رد

برای اطلاع از قیمت فنل رد می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است