ارائه دهندگان این محصول 


فنل که به اسم اسید کربولیک نیز شناخته می شود ، یک ترکیب آلی آروماتیک با فرمول مولکولی C6H5OH است . جامد شفاف سفیدی که فرار است . این مولکول از یک گروه فنیل (−C6H5)  متصل به یک گروه هیدروکسیل (−OH) تشکیل شده است . قدرت اسیدی متوسطی دارد و به علت میل به ایجاد سوختگی های شیمیایی باید با احتیاط حمل شود .

فنل ابتدا از قطران زغال سنگ استخراج شد ولی امروزه به مقدار وسیعی ( حدود 7 میلیارد کیلوگرم در هر سال ) از نفت خام تولید می شود . نقش آن در صنعت به عنوان یک پیش ماده برای بسیاری از مواد و ترکیبات مفید مهم است . از آن به طور کلی به منظور سنتز پلاستیک و مواد مرتبط با آن استفاده می شود . فنول و مشتقات شیمیایی آن برای تولید پلی کربنات ها ، اپوکسی ها ، باکلیت ، نایلون ، پاک کننده ها ، علف کش ها نظیر علف کش های فنوکسی و دارو های بسیاری ، استفاده می شوند .

کاربرد های فنل

کاربرد های اصلی فنل ، با مصرف دو سوم حجم تولید آن ، شامل تبدیل به پیش ماده هایی برای پلاستیک می شود . چگالش با استون باعث ایجاد بیسفنول ای ( bisphenol-A ) می شود ، یک پیش ماده ی مهم برای پلی کربنات ها و رزین های اپوکسیدی . چگالش با فنول ، آلکی فنول ها ، یا دی فنل ها با فرمالدهید باعث ایجاد رزین های فنلی می شود ، یک نمونه ی مشهور از آن باکالیت است . هیدروژناسیون جزئی فنل باعث ایجاد سیکلوهگزانون می شود ، پیش ماده ای برای نایلون . پاک کننده های غیر یونی توسط قلیایی کردن فنل برای ایجاد آلکیل فنول ها ، تولید می شوند . به عنوان مثال ، نونیل فنول که سپس تحت فرآیند اتوکسیلاسیون قرار می گیرد .

فنل هم چنین یک پیش ماده ی ظریف برای مجموعه ی عظیمی از دارو ها است که برجسته ترین آن ها آسپرین می باشد ولی پیش ماده ی بسیاری از علف کش ها و دارو ها نیز می باشد . فنول به عنوان یک بیهوش کننده / بی حس کننده در محصولاتی نظیر Chloraseptic یا سایر معادل های عمومی دیگر آن استفاده می شود که به طور متداول به منظور درمان موقتی التهاب گلو استفاده می شوند .

 

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی فنل مرک از کمپانی merck آلمان و نیز فنل سیگما آلدریچ موجودند

قیمت فنل ؛

برای اطلاع از قیمت فنول می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است