ارائه دهندگان این محصول 


فنل فتالئین یک ترکیب شیمیایی با فرمول C20H14O4 و اغلب اوقات به صورت مختصر به صورت ” HIn ” یا ” phph ” نوشته می شود . از فنل فتالئین اغلب اوقات به عنوان شناساگری برای تیتراسیون های اسید – بازی استفاده می شود . در این رابطه ، ای ماده در محلول های اسیدی بی رنگ و در محلول های بازی صورتی رنگ می شود .

فنل فتالئین در آب اندکی حل می شود و معمولا برای استفاده در آزمایش ها در الکل حل می شود . اسید ضعیفی است که می تواند یون های H+ را در حلال از دست بدهد . مولکول های فنل فتالئین بی رنگ و یون فنول فتالئین صورت رنگ است . زمانی که یک باز به فنول فتالئین اضافه می شود ، توازن مولکول ⇌ یون ها به سمت راست جا به جا شده در نتیجه منجر به یونیزاسیون بیشتر به دنبال حذف یون های H+ می شود . این امر توسط قانون Le Chatelier پیش بینی می شود .

کاربرد های فنل فتالئین

شناساگر فنل فتالئین

استفاده ی متداول از فنل فتالئین به عنوان شناساگری در تیتراسیون های اسید – بازی است . هم چنین به عنوان ترکیبی از یک شناساگر جهانی به همراه متیل رد ، بروموتیمول بلو و تیمول بلو ، عمل می کند .

فنول فتالئین در محلول آبی 4 حالت مختلف به خود می گیرد ، تحت شرایط شدیدا اسیدی ، به شکل پروتون دار شده وجود دارد که یک رنگ نارنجی به وجود می آورد . تحت شرایط شدیدا اسیدی ، شکل لاکتونی بی رنگ است .

کاربرد های پزشکی

فنول فتالئین بیش از یک قرن به عنوان یک ضد یبوست استفاده می شده است ولی حالا از فهرست ضد یبوست های بدون نیاز به نسخه ی پزشک به علت نگرانی هایی در رابطه با سرطان زایی ، حذف شده است .

با وجود نگرانی های موجود در رابطه با سرطان زایی آن ، استفاده از فنول فتالئین به عنوان یک ضد یبوست بعید است که باعث بروز سرطان تخمدان شود . فنول فتالئین مشخص شده است که مانع ریزش کلسیم سلولی در بدن انسان می شود . این امر تحت تاثیر دو فعال کننده ی ترومبین ( بند آورنده ی خون موضعی ) و thapsigargin قرار دارد که کلسیم درون سلولی را آزاد می کنند .

 

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی فنل فتالئین مرک از کمپانی merck آلمان و نیز فنل فتالئین سیگما آلدریچ موجودند

قیمت فنل فتالئین ؛

برای اطلاع از قیمت فنل فتالئین می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است