استفاده از پوآر و پیپت های شیشه ای به نسبت میکرو پیپت ها دردسر بیشتری دارد ولی اگر حجم مایعی که با آن کار می کنید در محدوده ی 100 میکرو لیتر یا بیشتر است با استفاده از یک پیپت شیشه ای اگر بدانید چکار دارید می کنید ، کار بسیار بیشتری می توانید بکنید.

به عنوان مثال ، اگر 15 نمونه در اختیار داشته باشید که 5 تای آن ها نیاز به 400 میکرو لیتر پاک کننده و 10 تای آن ها نیاز به 300 میکرو لیتر داشته باشند ، می توانید از یک پیپت 5 میلی لیتری استفاده کنید و کار را به تنهایی با آن انجام دهید در حالی که همکار دیگرتان در آزمایشگاه هنوز در حال سعی به انجام کار با استفاده از یک میکرو پیپت می باشد.

گرچه ، استفاده از آن ها یقینا نیاز به یک مهارت کسب شده دارد. راه های زیادی برای کشیدن مایع به درون یک پیپت شیشه ای و بیرون دادن آن وجود دارد. دانشجویان معمولا پمپ های پیپت را ترجیح می دهند ، ولی ( به نظر من ) پوآر ها کنترل بیشتری در اختیار شما قرار می دهند.

نحوه استفاده از پیپت ها با پوآر ها

برای استفاده از یک پوآر ( شکل سمت راست را مشاهده کنید ) بخش کروی بزرگ را فشار دهید و همزمان گردن را در قسمت A با دو انگشت فشار دهید تا از هوای موجود رهایی یابید ( بعضی از پوآر ها دکمه هایی در بخش A ندارند – آن جا را فقط فشار دهید ).

سپس پیپت را به سوراخ حباب پوآر متصل کنید.

پیپت را با غوطه ور کردن نوک آن در مایع و فشار دادن دکمه ی مکیدن ( S ) روی

لوله ی عمودی پوآر پر کنید ، تا مایع به حجم دلخواه روی پیپت برسد.

برای خالی کردن مایع ، دکمه ی خالی کردن ( E ) را روی لوله ی افقی حباب فشار دهید ، تا حجم دلخواه خالی شود. اگر می خواهید کل حجم را خالی کنید ، متوجه می شوید بعضی از مایعات آزمایشگاهی در انتهای پیپت گیر کرده اند. شما می توانید با فشار دادن حفره ی قرار گرفته در انتهای لوله ی افقی در حالی که به طور همزمان E را فشار می دهید تا آخرین قطره را خارج کنید.

در نهایت قادر به انجام این کار با یک دست خواهید بود ، ولی نیاز به تمرین دارد.

 

 

قیمت پوآر آزمایشگاهی ؛

برای اطلاع از قیمت پیپت پر کن آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاهتان را بنویسید