استات پتاسیم (KCH3COO) نمک پتاسیوم اسید استیک است .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

کاربرد های استات پتاسیم

یخ زدایی

از این نمک می توان به یک عنوان یک یخ زدا در عوض نمک های کلرید نظیر کلرید کلسیم یا کلرید منیزیم استفاده کرد . مزایای آن در مقایسه این است که بر روی خاک ها اثرات بی خطر تری دارد و بسیار خاصیت خورندگی آن کمتر هست و به همین دلیل برای باند های فرودگاه ترجیح داده می شود . گرچه گران قیمت تر می باشد . این ترکیب معدنی هم چنین یک عامل خاموش کننده ی آتش است که در کپسول های آتش نشانی کلاس K به علت قابلیت آن در خنک کردن و شکل دادن پوسته ای بر روی روغن های در حال سوختن ، استفاده می شود .

افزودنی غذایی

از این ماده ی شیمیایی به عنوان یک افزودنی غذایی به عنوان یک نگهدارنده و تنظیم کننده ی اسیدی بودن ماده ی غذایی استفاده می شود . در اتحادیه ی اروپا ، روی آن برچسب عدد ای E261 خورده است ، هم چنین برای استفاده در کشور های ایالات متحده ، نیوزلند و استرالیا تایید شده است . دی استات هیدروژن پتاسیم ( CAS ) با فرمول شیمیایی KH(OOCCH3)2  یک افزودنی غذایی مرتبط با همان عدد ای مشابه با استات پتاسیم است .

پزشکی و بیوشیمی

در پزشکی ، از استات پتاسیم به عنوان بخشی از پروتکل های جایگزینی در درمان کتواسیدوز دیابتی به علت قابلیت آن در تجزیه به بی کربنات و کمک به خنثی سازی استات اسیدوتیک ، استفاده می شود .

استات پتاسیم در زیست مولکولی به عنوان عاملی برای ته نشینی سولفات دودسیل ( DS ) و پروتئین های متصل به DS استفاده می شود که به حذف پروتئین ها از DNA اجازه می دهد . از آن هم چنین به عنوان یک نمک برای تشکیل رسوب اتانول DNA استفاده می شود .

استات پتاسیم در مخلوط ها به منظور نگهداری ، تثبیت و مومیایی کردن بافت استفاده می شود . اکثر موزه ها امروزه از روش مبتنی بر فرمالدهید پیشنهاد شده توسط کایزرلینگ در سال 1897 استفاده می کنند که حاوی استات پتاسیم است . به عنوان نمونه ، جسد مومیایی شده ی لنین در حمامی آکنده از استات پتاسیم غوطه ور شده است .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی استات پتاسیم مرک از کمپانی merck آلمان و نیز استات پتاسیم سیگما آلدریچ موجودند

قیمت استات پتاسیم ؛

برای اطلاع از قیمت پتاسیم استات می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

   

  دیدگاه ها بسته شده است