ترکیب شیمیایی کلرید پتاسیم ( KCL ) یک نمک هالید فلزی تشکیل شده از پتاسیم و کلرید است . ترکیبی بی بو که دارای ظاهر کریستالی سفید یا بی رنگ شیشه ای مانند است . این جامد در آب حل می شود و محلول های آن مزه شبه نمکی دارند . از KCL در پزشکی ، کاربرد های علمی ، پردازش غذا استفاده می شود و از آن به منظور ایجاد ایست قلبی در مراسم اعدام با تزریق مقدار کشنده ی آن استفاده می شده است . این ترکیب به صورت طبیعی در قالب سیلویت معدنی و در ترکیب با کلرید سدیم به شکل سیلوینیت دیده می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

 

کاربرد های کلرید پتاسیم

اکثریت کلرید پتاسیم تولید شده برای تولید کود به کار گرفته می شود ، چون رشد بسیاری از گیاهان توسط جذب پتاسیم آن ها محدود می شود . به عنوان یک ماده ی خام شیمیایی ، کلرید پتاسیم برای ساخت هیدروکسید پتاسیم و فلز پتاسیم استفاده می شود . هم چنین از آن در پزشکی ، تزریقات کشنده ، کاربرد های علمی ، پردازش غذا و به عنوان یک جایگزین عاری از سدیم برای نمک خانگی برای افرادی که نگران اثرات سدیم بر روی سلامت هستند ، استفاده می شود .

ویژگی های زیستی و پزشکی کلرید پتاسیم

وجود پتاسیم در بدن انسان حیاتی است و شکل خوراکی کلرید پتاسیم برای جبران آن متداول است ، گرچه آن را می توان رقیق و به درون ورید تزریق کرد . از آن می توان به عنوان جانشین نمک برای غذا ، به علت طعم ضعیف ، تلخ ، غیر شور آن استفاده کرد و معمولا با نمک معمولی ( کلرید سدیم ) به منظور بهتر کردن مزه ، ترکیب می شود . اضافه کردن 1 ppm از تائوماتین به شکل بارزی این تلخی را کاهش می دهد . شکایت هایی در رابطه با تلخی ، مزه ی شیمیایی یا فلزی آن نیز به دنبال استفاده از کلرید پتاسیم در غذا گزارش شده است .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کلرید پتاسیم مرک از کمپانی merck آلمان و نیز کلرید پتاسیم سیگما آلدریچ موجودند

قیمت کلرید پتاسیم ؛

برای اطلاع از قیمت پتاسیم کلرید می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دیدگاه ها بسته شده است