ترکیب شیمیایی کلرید پتاسیم ( KCL ) یک نمک هالید فلزی تشکیل شده از پتاسیم و کلرید است . ترکیبی بی بو که دارای ظاهر کریستالی سفید یا بی رنگ شیشه ای مانند است . این جامد در آب حل می شود و محلول های آن مزه شبه نمکی دارند . از KCL در پزشکی ، کاربرد های علمی ، پردازش غذا استفاده می شود و از آن به منظور ایجاد ایست قلبی در مراسم اعدام با تزریق مقدار کشنده ی آن استفاده می شده است . این ترکیب به صورت طبیعی در قالب سیلویت معدنی و در ترکیب با کلرید سدیم به شکل سیلوینیت دیده می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

 

کاربرد های کلرید پتاسیم

اکثریت کلرید پتاسیم تولید شده برای تولید کود به کار گرفته می شود ، چون رشد بسیاری از گیاهان توسط جذب پتاسیم آن ها محدود می شود . به عنوان یک ماده ی خام شیمیایی ، کلرید پتاسیم برای ساخت هیدروکسید پتاسیم و فلز پتاسیم استفاده می شود . هم چنین از آن در پزشکی ، تزریقات کشنده ، کاربرد های علمی ، پردازش غذا و به عنوان یک جایگزین عاری از سدیم برای نمک خانگی برای افرادی که نگران اثرات سدیم بر روی سلامت هستند ، استفاده می شود .

ویژگی های زیستی و پزشکی کلرید پتاسیم

وجود پتاسیم در بدن انسان حیاتی است و شکل خوراکی کلرید پتاسیم برای جبران آن متداول است ، گرچه آن را می توان رقیق و به درون ورید تزریق کرد . از آن می توان به عنوان جانشین نمک برای غذا ، به علت طعم ضعیف ، تلخ ، غیر شور آن استفاده کرد و معمولا با نمک معمولی ( کلرید سدیم ) به منظور بهتر کردن مزه ، ترکیب می شود . اضافه کردن 1 ppm از تائوماتین به شکل بارزی این تلخی را کاهش می دهد . شکایت هایی در رابطه با تلخی ، مزه ی شیمیایی یا فلزی آن نیز به دنبال استفاده از کلرید پتاسیم در غذا گزارش شده است .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کلرید پتاسیم مرک از کمپانی merck آلمان و نیز کلرید پتاسیم سیگما آلدریچ موجودند

قیمت کلرید پتاسیم ؛

برای اطلاع از قیمت پتاسیم کلرید می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است

در صورت نیاز می توانید درخواست تان را

به @tajhizyar2 یا شماره 09120228335 تلگرام نمایید

@tajhizyar2

لینک تلگرام