برای خرید این ماده نیاز به ارائه مجوز کتبی دارای مهر و سربرگ معتبر می باشد

سیانید پتاسیم ترکیبی با فرمول KCN است . این نمک کریستالی بدون رنگ از نظر ظاهری مشابه با شکر و بسیار حلال در آب است . KCN بیشتر از همه در معدن کاری طلا ، سنتز آلی و Electroplating ( فرآیند استفاده از جریان الکتریکی به منظور کاهش کاتیون های فلزی حل شده تا آن ها بتوانند یک روکش فلزی بر روی یک الکترود شکل دهند ) استفاده می شود . کاربرد های کوچکتر شامل جواهرات برای برق انداختن و جلا دادن می شود .

سیانید پتاسیم بسیار سمی است . این جامد مرطوب مقادر اندکی از سیانید هیدروژن به علت هیدرولیز بروز می دهد ، که بویی نظیر بادام تلخ دارد . گرچه همگان نمی توانند این بو را متوجه شوند ، توانایی انجام این کار یک امتیاز ژنتیکی است .

مزه ی سیانید را تیز با یک حس سوزش بر روی زبان توصیف کرده اند . طبق گزارش روزنامه ی Hindustan Times  یک مرد هندی که خودکشی کرد یک یادداشت شتاب زده نوشته شده از خود بر جا گذاشت که مزه ی این سم کشنده را توصیف کرده بود . او طبق این روزنامه نوشته بود که ” دکتر ها ، سیانید پتاسیم . من آن را چشیده ام . زبان را می سوزاند و مزه ی تیز و سوز آوری دارد . ”

کاربرد های سیانید پتاسیم

KCN و سیانید سدیم ( NaCN ) در سنتز آلی برای آماده سازی اسید های کربوکسیل و نیتریل ، به خصوص واکنش von Richter بسیار مورد استفاده قرار می گیرند . هم چنین در سنتز هیدانتوئین ها بسیار استفاده دارد که می توانند واسطه های سنتزی مفیدی ، زمانی باشند که با یک ترکیب کربونیل نظیر یک آلدهید یا کتون در حضور کربنات آلومینیوم واکنش می دهند .

KCN به عنوان یک تثبیت کننده ی عکاسی در فرآیند کولودیون صفحه مرطوب استفاده می شود . KCN نقره را که توسط ظاهر کننده ی عکس غیر محلول شده است ، حل می کند . این امر باعث آشکار سازی و تثبیت تصویر می شود تا دیگر به نور هم حساس نباشد . عکاسان صفحه مرطوب مدرن ممکن است از تثبیت کننده ی کمتر سمی استفاده کنند و اغلب اوقات ماده ی کمتر سمی تیوسولفات سدیم را استفاده می کنند ولی استفاده از KCN هم چنان رواج دارد .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی سیانید پتاسیم مرک از کمپانی merck آلمان و نیز سیانید پتاسیم سیگما آلدریچ موجودند

 

قیمت سیانید پتاسیم 

برای اطلاع از قیمت پتاسیم سیانید می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 3.8 stars
   3.8 / 5 (8 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است