ارائه دهندگان این محصول 


پتاسیم دی کرومات ، K2Cr2O7 ، یک معرف شیمیایی معدنی متداول است که بیشترین استفاده از آن به عنوان یک عامل اکسید کننده در کاربرد های متنوع آزمایشگاهی و صنعتی است . همانند با تمامی ترکیبات کلرومیوم شش وجهی ، این ترکیب در واقع برای سلامت خطر دارد . این ترکیب جامدی یونی کریستالی با رنگ بسیار روشن قرمز – نارنجی است . این نمک در آزمایشگاه به این دلیل محبوب است که در مقابل با نمک های مرتبط صنعتی تر سدیم دی کرومات ، آب شونده نیست .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

کاربرد های پتاسیم دی کرومات

پتاسیم دی کرومات دارای کاربرد های مهم اندکی است ، به عنوان نمک سدیم در صنعت بسیار استفاده می شود . استفاده ی اصلی از آن به عنوان یک پیش ماده برای آلومینیوم کروم پتاسیم استفاده شده در دباغی چرم است .

تست نقره

زمانی که در محلول تقریبا 35 درصد نیتریک اسید حل شود محلول Schwerter نامیده می شود و به منظور تست حضور سایر فلزات ، به خصوص به منظور مشخص سازی خلوص نقره ، استفاده می شود . نقره ی خالص محلول را به رنگ قرمز روشن در می آورد ، نقره ی استرلینگ آن را قرمز تیره ، نقره ی خلوص کم آن را قهوه ای ( تا حد زیادی به دلیلی حضور مس که باعث قهوه ای کردن محلول می شود ) و حتی سبز برای نقره ی خلوص 0.500 می کند . قلع قهوه ای تیره ، مس قهوه ای ، سرب و روی هر دو زرد می شوند و طلا و پالادیوم تغییر رنگ نخواهد داشت .

تست دی اکسید گوگرد

از کاغذ پتاسیم دی کرومات می توان به منظور تستی برای دی اکسید گوگرد استفاده کرد چون به شکل بارزی تغییر رنگ از نارنجی به سبز خواهد داشت . این امر برای تمامی واکنش های اکسایش کاهش متداول است که در آن کلرومیوم شش وجهی به کلرومیوم سه وجهی کاهش پیدا می کند . بنابراین ، یک تست قطعی برای دی اکسید گوگرد نیست . محصول نهایی که شکل می گیرد Cr2(SO4)3 است .

صنعت چوب

پتاسیم دی کرومات را می توان به منظور رنگ کردن انواع خاصی از چوب با تیره کردن تاتین های موجود در چوب استفاده کرد . استفاده از آن باعث ایجاد رنگ قهوه ای تیره و سیری می شود که با رنگ های طبیعی مدرن نمی توان به دست آورد . استفاده از آن به خصوص بر روی چوب ماهون آمریکایی بسیار موثر است .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی پتاسیم دی کرومات مرک از کمپانی merck آلمان و نیز پتاسیم دی کرومات سیگما آلدریچ موجودند

قیمت پتاسیم دی کرومات

برای اطلاع از قیمت دی کرومات پتاسیم می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 4.5 stars
   4.5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است