ارائه دهندگان این محصول 


نیترات پتاسیم ترکیبی شیمیایی با فرمول KNO3 است . نمکی یونی از یون های پتاسیم K+ و یون های نیترات NO3 است .

این ترکیب به صورت یک نیتر معدنی دیده می شود و منبع جامد طبیعی نیتروژن است . نیترات پتاسیم یکی از چندین ترکیب حاوی نیتروژن است که مجموعا از آن ها به عنوان saltpeter یا saltpetre یاد می شود .

کاربرد های مهم نیترات پتاسیم در کود ها ، محرک های موشک و آتش بازی ها است . این ترکیب یکی از اجزای مهم باروت است و از زمان قرون وسطی به عنوان یک نگهدارنده ی غذایی استفاده می شده است .

کاربرد های نیترات پتاسیم

نیترات پتاسیم کاربرد های زیادی دارد ، تا حد زیادی به عنوان یک منبع نیترات .

تولید اسید نیتریک

در قدیم ، نیتریک اسید توسط ترکیب سولفوریک اسید با نیترات هایی نظیر saltpeter تولید می شد . در دوران مدرن امروزی این عمل بر عکس است یعنی : نیترات ها از اسید نیتریک تولید شده توسط فرایند استوالد تولید می شوند .

اکسید کننده

مشهور ترین کاربرد نیترات پتاسیم یقینا به عنوان یک اکسید کننده در باروت است . از دوران باستان تا اواخر 1880 ، باروت نیروی آتش تمامی اسلحه های گرم جهان بوده است .

داروشناسی

  • استفاده شده در بعضی از خمیر دندان ها برای دندان های حساس . اخیرا ، استفاده از نیترات پتاسیم در خمیر دندان ها برای درمان دندان های حساس افزایش یافته و ممکن است درمان موثری باشد .
  • از قدیم در درمان آسم به کار گرفته می شده است . استفاده شده در بعضی از خمیر دندان ها برای آرام سازی علایم آسم .
  • استفاده شده در تایلند به عنوان جزء اصلی قرص های کلیه به منظور آرام سازی علائم سیستیت ، پیلیت و اورتریت‌ .
  • با فشار خون بالا مبارزه می کند و زمانی به عنوان یک عامل کم کننده ی فشار خون استفاده می شده است .

 

 

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی نیترات پتاسیم مرک کد 105063 و کد 105061 از کمپانی merck آلمان و نیز نیترات پتاسیم سیگما آلدریچ با کد CAS Number 7757-79-1 موجودند

قیمت پتاسیم نیترات ؛

برای اطلاع از قیمت نیترات پتاسیم می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است